Mistrovství ČR Brompton 2011

Levné dárky, best dárky
 • Nultý ročník Mistrovství ČR BROMPTON se jako součást Festivalu cyklospecialit uskuteční 1. 10. 2011 u Janova hradu v Lednicko-valtickém areálu.

  Hlavní cenou pro vítěze je zájezd a účast na BWC 2012 v Blenheim Palace! Závazné přihlášky do Mistrovství ČR BROMPTON a otevřeného závodu Šlapohybů zasílejte na info@cyklospeciality.cz. Na místě budě i řada dalších atrakcí, včetně zápisu do české knihy rekordů v počtu kol BROMPTON, které se vměstnají do osobního automobilu. Večer vyvrcholí koncertem Beatles revivalové skupiny The Teachers.

 • BWC 2011 – Mistrovství světa Brompton 2011

  Šestý ročník Mistrovství světa BROMPTON proběhl již tradičně v prostředí zámeckého parku Blenheim Palace poblíž Oxfordu v Anglii na trati dlouhé 13,15 km s převýšením 241 metrů. Na místě padal jeden rekord za druhým. Nejvyšší počet závodníků v historii mistrovství – 673, nejvyšší návštěvnost v historii – kolem 8000 fanoušků a rekordně příznivé slunečné počasí! Rekordní byl i čas vítěze šampionátu – místní cyklistické hvězdy Jamese Hutchinsona, který ustanovil nový rekord trati s časem 21m 15s! Tedy průměrná rychlost přes 35 km/h!

  Český, tentokrát šestičlenný tým, předvedl opět skvělého kolektivního ducha a zařadil se rovnocenně mezi dalších 31 národností startujících na šampionátu. Tomáš Cach posunul loňský národní rekord a s časem 26m 23s se umístil na vynikající 79. pozici. „Veteráni“ z loňského mistrovství – Roman Schich a Michael Kopecký letos malinko polevili v tréninkové přípravě na trati, zato nepodcenili přípravu v podobě energetických nápojů značky Guinness pro podporu skvělé nálady výpravy. Sehraný kolaps Michaela v cílové rovince procvičil i pohotovost anglických záchranářů :-).

  Skutečnou lásku ke kolům BROMPTON zde potvrdila nekončící přehlídka jedinečných modelů, osobitých úprav a barevných kombinací doplněná opravdu nevšedními dresy. Mezi tisícovkou kol BROMPTON byste těžko hledali dvě zcela totožná, což je krásný důkaz individuálního přístupu v ruční výrobě této ikony anglického cyklistického průmyslu.

  S Tomášem Cachem a Slávkem Syrovým, členy komise hlavního města Prahy pro cyklistickou dopravu, a dalšími účastníky jsme si v následujících dnech projeli Londýn „cyklistický“ – tedy po stopách specifické cyklistické infrastruktury této evropské metropole. Dojem na nás zanechal nejen moderní, místními přezdívaný „Borisův“, systém pouličních půjčoven kol, ale zejména nové cyklistické „SUPERHIGHWAY“ – komfortní modré nepřehlédnutelné pruhy radiálně umístěné na hlavních příjezdových trasách z okrajových čtvrtí do centra města.

  Pokud chcete na vlastní kůži zažít atmosféru závodu nebo se jej přímo účastnit v roce 2012, včas nás kontaktujte na: info@anglickalegenda.cz. Počet míst v závodu je omezený!!

  Ondřej Brunecký

 • You may also like...

  Napsat komentář

  Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

  Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.