Na Brno bafne nový divadelní festival!

Levné dárky, best dárky
 • Čtrnáct představení ve dvou dnech nabídne nový brněnský festival amatérského divadla – divadelníBAF! Koná se 25.–26. listopadu v Sálu Bakala.

  Na festivalu zahrají soubory z Brna a okolí, přijedou též divadla z Teplic, Kladna nebo Bratislavy. Festival není žánrově vymezen, na své by si tak měl přijít každý divák – program nabízí jak zábavu a osvědčené komedie, tak drama i napětí, hry klasické i moderní. Malým divákům jsou určeny dvě pohádky v pátečním dopoledni. „Festival jsme otevřeli všem souborům a jsem rád, že nás čeká pestrý program. Chceme divákům ukázat, že i amatérské divadlo přináší zajímavé divácké zážitky,“ řekl Alexandr Průša, festivalový náčelník.

  Součástí festivalu budou také rozborové semináře – každé představení zhodnotí odborní lektoři. Těchto hodnocení se mohou diváci účastnit též a mohou do nich i vstupovat. „Pro soubory je takováto zpětná vazba cenná, mohou se dozvědět, co si o jejich práci myslí lidé z oboru. Diváci zase mají možnost nahlédnout do zákulisí divadelní hry, padají zde zajímavé názory. A koneckonců mohou sami tvůrcům říct, jak se jim divadlo líbilo,“ uvedla Klára Slivoňová, festivalová vůdkyně.

  V lektorském sboru zasednou dramatik, překladatel a pedagog Pavel Trtílek, režisérka Sára Šimků, student režie Lukáš Kopecký a hlavní organizátor liberecké přehlídky Na(ne)čisto, ochotnický herec a režisér Pavel Skála.

  Festival pořádají divadlo poPUD a Turistické informační centrum města Brna. Letos se bude konat první ročník.

  Alexandr Průša, festivalový náčelník

 • You may also like...

  Napsat komentář

  Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

  Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.