Program festivalu Boskovice 2008

Levné dárky, best dárky

Dnes úderem 16. hodiny začíná 16. ročník boskovického festivalu pro židovskou čtvrť. Co nás na něm čeká posuďte sami – přinášíme podrobný program všech čtyř dnů festivalu:


Program festivalu Boskovice 2008



ČTVRTEK 17. 7.

Muzeum Boskovicka:


16.00 vernisáž fotografií


Jan Lukas, Helena Lukas Martemucci, Ivan Prokop, Kateřina Držková a Daniela Matějková
hudební doprovod Létající Rabín

Zámecký skleník:
17.00 oficiální zahájení – Yellow Sisters / ženské vokální kvarteto jež s lehkostí
přechází mezi žánry world music, soulu, funky a jazzu

21.00 Divadlo NabosoMaryša aneb Tenkrát v Divákách / divadelní soubor přímo z Boskovic představí westernovou variaci na klasický text bří Mrštíků

Synagoga:

19.00 komorní koncert – Duo Brikcius – 2 Cellos Tour / sourozenecké duo violoncellistů

Kino Panorama:
18.00 Fenomén Hrádeček aneb Duchové pod Břečtejnem (režie Andrej Krob, ČR, 2008, 60 min.)
20.00 Občan Havel (režie Pavel Koutecký, Miroslav Janek, ČR, 2008, 150 min.)

Palouk:
od 22.00
THCrew (sound system Brno) a hosté

DJ's, Live acts, MC's – taneční a hudební coctail všech elektronických stylů.
Od reggae přes breakbeat, trance až po energickée free tekno vždy až do ranních hodin.
Kvalitníi zvuk, světla a performance od rady zkušených hudebníků z celé Moravy.





PÁTEK 18. 7.

Kino Panorama
:
09.00 Filmové školy uvádějí – I. Vyšší odborná škola filmová Zlín
11.00 Zločiny komunismu I.
Skauti v odboji (režie J. Hovorka, ČR 2008, 30 min.)
Navzdory osudu (ČR, 2003, 55 min.)
13.30 Dokumentární film
Ve stínu chrámu (režie Josef Císařovský, ČR, 2007, 52 min.)
Život v peří (režie Martin Řezníček, ČR, 2008, 57 min.)
16.00 Projekt GAME – improvizovaná komorní hudba na jazzovém základě k filmové projekci
Ondřejovský masakr IV. – Hrabě Molekula
18.00 Profil Jiřího Krejčíka
Svědomí (režie Jiří Krejčík, Československo, 1948, 97 min.)
20.00 Filmové školy uvádějí II.
Soukromá vyšší odborná škola filmová Písek
Soukromá akademie M. Ondříčka Písek
22.00 Ozvěny festivalu Jeden svět

Židovská čtvrť: (sraz před Muzeem Boskovicka)
10.00 komentované prohlídky židovskou čtvrtí

Scéna za muzeem:
16.00-20.00
Lajky /
mladá, neokoukaná pop&rollová kapela z Třeště u Jihlavy

Rudovous / staropražská kapela waitsovského ražení, vy­bavená charismatickým zpívajícím bubeníkem Bonzem, výrazným akordeonem a klarinetem


Ještě jsme se nedohodli / brněnská legenda hrající pospolu od osmdesátých let minulého století písně hudebně přirovnávané ke Cpt. Beefheartovi


Oswald Schneider / kombinujíi jazz a taneční muziku, koncertují sporadicky a každé jejich vystoupení tak je vcelku výjimečný zážitek


Boo / Josef Ostřanský, Christoph Pajer a Renda Basche – pramen z delty Dunaje se po několikaleté pauze le­tos na jaře vrátil na scénu


Zámecký skleník – česko-německá jazzová scéna
18.00–01.:00
Lena Sundermeyer Band (D) / studentské kvarteto s příjemně jazzově znějícím vokálem Leny S.
Robert Rovina Group (CZ/SK) / slovenský kytarista přijede do Boskovic s českými muzikanty a svou verzí fusion jazzu


Kullack (D) / berlínsko-hamburský kvartet akustického kytaristy Christiana Kullacka vychází z popu a blues

Wrgha POWU orchestra / skladatel a klavírista Tomáš Sýkora, nástrojově bohaté obsazení se smyčcovým kvartetem a hudební rozkmit mezi jazzem a soudobou kompozicí


open and session / česko-německý jam



Synagoga:
20.00 Divadlo Letí – Svou vlastní ženou / hra pojednávající o německém transvestitovi Lotharu Berfeldovi, jenž posbírala několik zahraničních cen



Amfiteátr letního kina:
21.00-02.00
Vlasta Třešňák & Band
/
mimořádně charismatický frontman, jenž se před několika lety vrátil ke své staré lásce – bigbeatu

Hudba Praha / jejich písničky, v nichž se mísí vzdor se skepsí ukazují, že rock'n'rollový drive určitě nepatří do muzea


Ser un Peyjalero / kul­tovní alternativní kapela, která letos slaví dvacáté výročí založení a rozhodla se je připomenout jen několika koncerty
Neočekávaný Dýchánek /
kapela, která je vždy a všude zárukou velkého mejdanu a křepčícího kotle pod pódiem



Palouk:
00.00-24.00 DJ's
THCrew (sound system Brno) a hosté

DJ's, Live acts, MC's – taneční a hudební coctail všech elektronických stylů.
Od reggae přes breakbeat, trance až po energické free tekno vždy až do ranních hodin.
Kvalitníi zvuk, světla a performance od řady zkušených hudebníků z celé Moravy.



SOBOTA 19. 7.

Kino Panorama:

09.00 Třinácté putování pohádkovým světem.
11.00 Profil Jiřího Krejčíka
Vyšší princip
(režie Jiří Krejčík, Československo, 1960, 100 min.)
13.30 Jedné noci v jednom městě (režie Jan Balej, ČR, 2007)
15.30 Pulec, králík a duch svatý (režie Filip Remunda, ČR 2007, 26 min)
Filmové školy uvádějí III. – FAMU Praha
17.30 Dokumentární film
Dějiny Jaroslava Šabaty (režie Vít Janeček, ČR, 2007, 79 min.)
19.30 Zločiny komunismu II.
Příběhy železné opony
Neznámí hrdinové
21.45 Československé jaro 1968 (režie Viktor Polesný, ČR, 2008, 165 min.)
Trilogie
Naděje – Zrada – Bezčasí

Cyklovýlet:
9.15 Boskovice – Velké Opatovice / prohlídka Moravského kartografického centra http://www.velkeopatovice.cz/


Židovská čtvrť: (sraz před Muzeem Boskovicka)
10.00 komentované prohlídky židovskou čtvrtí


Hrad divadelní představení:
14.00-19.00
Lachtaní divadlo Honzy Kovaříka – O červené karkulce

Divadlo Líšeň
– Žabáci
PoDiv – Inscenace Faust?
Skutr – režijní tandem Lukáše Trpišovského a Martina Kukučky –– Mistr a žák

Scéna za muzeem:

14.00-21.00
Smädný kmet / s
míšená čtveřice, se slečnou za bicími a výraznou zpěvačkou Kateřinou, hrající alternativně rockové písničky, které se nebojí ani popových melodií

Děti deště / brutální noiserocková jízda, která smete vše, co by mělo odvahu se jí postavit do cesty


Please The Trees / PTT jsou přemýšliví, zadumaní, s klenutými melodiemi a krásně melancholickou atmosférou


Kusumam / instrumentálně hodně propracovaný alternativní rock
Swordfishtrombones / jejich hudba, to je bluesové bloumání i kytarová vazba, zaplivaná putyka i luxusní bar

Živé kvety (SK) / tvrdý slovenský bigbít zasnoubený s něhou



U Vážné studny (Antikvariát)
17.00 Petr Placák – autorské čtení /
český spisovatel, textař, historik a publicista dříve vydávající pod pseudonymem Petr Zmrzlík



Zámecký skleník česko-německá jazzová scéna
18.00-01.00
Infinite Quintet / p
ředstavitelé jaz­zové moderny s uznávanými sólisty – saxofonistou Petrem
Kal­fusem, trumpetistou Miroslavem Hloucalem a kontrabasovu hvězdou Petrem Dvorským

The Posers (D/Jap) / rozjitřený jazz různými současnými vlivy včetně hip hopu a alternativní nápadi­tosti


Sato-San To / experimentálněji laděný jazz v podání bubeníka Tomáše Heriana a trum­petisty Oskara Töröka


L:UV – Kabinet doktora Caligariho (D) / živá hudba k filmovému hororu Kabinet doktora Caligariho
open and session / česko-německý jam

Synagoga:

19.00 Marta Töpferová / zpěvačka a instrumentalistka prezen­tující hudbu postavenou na latinskoamerickém rytmickém cítění



Amfiteátr letního kina:
21.00-02.00
Burana Orffchester /
rockový odvaz, který s aranžérskou barevností proplou­vá na bázi vlastních skladeb oblíbenými řečišti opřekot hnaných balkánských dechovek, klezmeru a cikánské muziky


Krásné nové stroje / už čtvrtstoleté Krásné nové stroje, poháněné zpěvákem Stanislavem Divišem jdou za svou vizí bytelně zahrané originální hudby

Prouza / v její hudbě je nepřeslechnutelná postpunková, řekněme joydivisionovská struna


Midi Lidi / jeden z nejzásadnějších hudebních objevů posledních dvou let, chytrá elektronika připomínající Kraft­werk nebo Cabaret Voltaire



Palouk:
00.00-24.00
THCrew (sound system Brno) a hosté
DJ's, Live acts, MC's – taneční a hudební coctail všech elektronických stylů.
Od reggae přes breakbeat, trance až po energickée free tekno vždy až do ranních hodin.
Kvalitníi zvuk, světla a performance od řady zkušených hudebníků z celé Moravy.



NEDĚLE 20. 7.

Kino Panorama:
09.00 Profil Jiřího Krejčíka
Svatba jako řemen (režie Jiří Krejčík, Československo, 1967, 92 min.)
11.00 Filmové školy uvádějí IV. – VŠMU Bratislava


Židovská čtvrť: (sraz před Muzeem Boskovicka)
10.00 komentované prohlídky židovskou čtvrtí


Scéna za muzeem:
10.30-15.30 folk
Folk3mail /
introvertní projekt Ondřeje Pečenky, který se pohybuje v rovině lofi a podivuhodné písničky, plné nezvyklých obratů i zvuků
Hm… /
jejich písně umí být velice křehké, klasicky taneční, formálně praštěné, téměř rockové, ale i punkové

Nikola Brasko / chytré písničky s názorem, u kterých je jasně cítit, že se je autor nesnaží dělat jako někdo jiný


Pepa Lábus & spol. / čerpají z folku i keltské hudby a výsledkem jsou písničky s mnohdy historizujícími tématy, působící příjemně konzervativně, klasicistně až barokně


Circus Ponorka / sólový projekt Honzy Ponocného, který ve svém oneman vystoupení využívá spousty elektronických krabiček, kterými smyčkuje v reálném čase vyrobené samply, ale výsledkem je čistě akustická příjemná záležitost



Hrad – divadelní představení:
13.00-19.00
Divadlo Mimotaurus – Kde roste štěstí
Lachtaní divadlo Honzy Kovaříka – Labutí jezero
Loutky bez Hranic – Výlet na Říp
Divadlo v 7 a půl – autorská klauniáda Jarin a Pipin


Evangelický kostel:

15.00 Marián Varga (SK) / slovenský hudební skladatel a klávesista, který se věnuje hudbě, založené na konceptu absolutní im­provizace, což znamená, že komponuje a interpretuje hudbu v reálném čase

Amfiteátr letního kina:
21.30 celovečerní film — Skafandr a motýl (režie: Julian Schnabel, Francie / USA, 2007)

Doprovodné akce:

Výstavy:
Muzeum Boskovicka:
Jan Lukas – fotografie
Helena Lukas Martemucci — Kroky světlem, soubor dokumentů vzniklý v divadlech pracujících s mentálně postiženými
Kateřina Držková / Daniela Matějková — v současnosti dvě nejzajímavější studentky 5. ročníku Katedry fotografie FAMU
Synagoga:
Jan Lukas – Ghetta, Židovské hřbitovy a Pražská židovská obec

Ivan Prokop – fotografie ke knize Devět židovských cest I.


stálá expozice židovské čtvrti



Zámecký skleník:
Ivan Prokop – fotografie ke knize Devět židovských cest II.

celé město:
Létající Rabín – street performance / starodávné a okouzlující melodie židovské svatby, jakož i jedinečné písně v jazyce Jidiš)

Po celou dobu festivalu:

výtvarné dílny, jamsessions, happeningy a další překvapení.

Změna programu vyhrazena.



Vstupné:


Permanentka 4 dny 350 Kč


Na místě 450 Kč


studentská sleva 50 Kč


Permanentka pro členy sdružení Unijazz – 100 Kč.
Držitelé karet ZTP a ZTPP a nutný doprovod – 100 Kč

Děti do 12 let zdarma v doprovodu rodičů.


Vstupenky na jednotlivé akce k dostání vždy na místě od 10 do 250 Kč.



Více informací o účinkujících, filmech a doprovodných programech najdete na:

http://www.unijazz.cz/cs/boskovice/program/8/31


You may also like...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.