Průvodci na cestě časem: mňoukající medvěd i mrtvej dýler

Levné dárky, best dárky
 • Nezvyklé průvodce na cestě časem nabízejí divačkám a divákům dvanáctá Mezipatra. Mrtvej dýler v hispánském rytmu promluví o závislostech, létající otcovrah se setká s elixírem sexuality, mňoukající domácí mazlíček je ve skutečnosti dost nebezpečná šelma. Za postavami zdánlivě působícími jako přehlídka bizarnosti se ale mnohdy skrývá hluboká reflexe dávné i nedávné minulosti a špetka okna do zítřka.

  Mezipatra, která za jedenáct let existence navštívilo již 85 tisíc diváků a divaček, poběží v Brně až do 8. listopadu, v Praze pak začínají o dva dny později. Slavnostní zakončení je připraveno na 16. listopadu.

  „Snímků, které by si nikdo neměl nechat ujít, jsou desítky, mým tipem je ovšem Gun Hill Road. Vypráví příběh otce, který se vrací z vězení a vyrovnává se s přeměnou svého syna/dcery. Stejnou proměnou prochází i představitel/ka hlavní role Harmony Santana,“ zve ředitel festivalu Aleš Rumpel a dodává: „Podobnou problematiku zpracovává také film Romeo a Romeo, drzá komedie, která je zároveň citlivým vhledem do transgender dospívání. Je to celovečerní hraný debut režisérky Sabine Bernardi, která bude hostem Mezipater v Praze.“ Romeo a Romeo poběží v brněnském kině Bakala v pátek 4. listopadu. Gun Hill Road o den později tamtéž.

  V sobotu by návštěvníci brněnské části Mezipater neměli zapomenout na Mezipárty se svěží mladou brněnskou kapelou Homoguru v music klubu [mju:z]. Kdo přijde ve festivalovém tričku, získá příjemnou slevu na vstupném!

  K vážnějším tématům festivalového programu patří výstava Berlín-Jogjakarta. Cílem projektu je přiblížit pronásledování neheterosexuálních osob během nacistické okupace Evropy. Právě v německém hlavním městě se zrodilo hnutí za zrovnoprávnění homosexuálů. A právě Berlín byl místem, ve kterém nacistická diktatura rozhodla o pronásledování a vyloučení homosexuálů ze společnosti. Výstavu je možné zhlédnout v kině Bakala.

  Po estrádě Minority Western v HaDivadle, která naladila Brno na queer festival, se můžou diváci a divačky těšit na představení slavného švédského gay monodramatu o tom, jak chutná láska, strach ze smrti i sladká pomsta Po Fredrikovi. To do HaDivadla přiveze pražské Divadlo Letí. Odehraje se v neděli 6. listopadu.

  Anna Voňavková

 • You may also like...

  Napsat komentář

  Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

  Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.