STRACH – vnímání a logika

Levné dárky, best dárky

Říká se, že strach je nejstarší emocí. To je možná jeho jediná obecná charakteristika, a je pozoruhodná. Jako něco, co stimuluje každý živý organizmus podobně, strach přináší nekonečné odezvy, často ve formě výrazných protikladů: arogance a bázeň, posílení a nehybnost, zneuctění a velebení. Takové protipóly se lehce propůjčují ke zneužívání, které s povážlivou pravidelností dokládá politizace jinak existenciálního, subjektivně definovaného a potenciálně zvládnutelného strachu.

CESTA na svůj festival Strach – vnímání a logika
zve všechny umělce ze všech disciplín ke spolupráci na tvorbě prací, které zkoumají, vnímají a definují strach – osobní a kolektivní – směrem k poznání, kde se fantazie setkává s fobií, kdy šance být vyzván se stane příležitostí k tomu být utlačován, a proč osobitost a společnost bývají povzbuzeny nebo kompromitovány.

Témata a parametry festivalů pořádaných CESTA se vyznačují mezinárodní interdisciplinární spoluprací, čímž se centrum zavazuje zlepšovat komunikaci prostřednictvím kreativního výrazu. Výběr umělců je založen na posouzení přihlášek, které jsou výsledkem každoroční otevřené výzvy.

11. umělecký festival mezinárodní a interdisciplinární spolupráce pořádaný CESTA srpen 2006

You may also like...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.