Autogramiáda a autorské čtení Dana Bárty v Brně

Levné dárky, best dárky
 • Autogramiáda a autorské čtení jednoho z nejuznávanějších českých zpěváků Dana Bárty a novináře Petra Skočdopole u příležitosti nové knihy Žvaniti fér se uskuteční v pondělí 25. 11. 2013 v 16.30 hodin v prodejně na ulici Joštova.

 • Žvaniti fér – sebraná korespondence

 • Dan Bárta, Petr Skočdopole

  Dan Bárta je jedním z nejuznávanějších českých zpěváků. Pohybuje se s naprostou suverenitou v několika odlišných žánrech a z textů, které v minulosti napsal pro Instinkt i jinam, je už déle zřejmé, že vládne i perem. A že ho baví svět nejen poznávat, ale své poznání také sdílet. Kniha-rozhovor je v Česku zavedený žánr, ale „sebraná korespondence“ Dana Bárty a zkušeného novináře Petra Skočdopole jeho hranice napínají až ke krajnosti.

  Žvaniti fér je nejen hravou aluzí na vanity fair (čili pošetilost světa), ale též vpravdě jazzovým, nenasytným proudem řeči plné slovních hříček, nenápadných doznání i střízlivé moudrosti.

  Žvaniti fér, to je projížďka pestrým světem čtyřiačtyřicetilého Dana Bárty…

  Dan Bárta je český zpěvák , textař a fotograf . Je známý mimo jiné ze skupin Alice, Die el. Eleffant, Sexy Dancers, J.A.R. nebo z jazzového projektu Illustratosphere. V devadesátých letech zpíval také v muzikálech Jesus Christ Superstar a Evita a také se účastnil projektu kytaristy Jiřího Urbana a basisty Zdeňka Kuby z Arakainu – Project KAIN z roku 1999. Je držitelem několika cen Akademie české populární hudby, v roce 2006 se umístil třetí v anketě Český slavík. Hrál také v několika filmech. Nejznámější zůstává asi role vodníka ve filmu Kytice.

  Amatérsky se zabývá fotografováním vážek. Některé jeho fotografie vážek byly publikovány v populárně-vědeckém časopisu Živa. Je po něm pojmenováno šídlo Gynacantha bartai Paulson and von Ellenrieder, 2005.

  Michael Šoták

 • You may also like...

  Napsat komentář

  Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

  Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.