Autogramiáda a beseda Vlastimila Vondrušky

Levné dárky, best dárky
 • Autogramiáda a beseda českého historika, publicisty a spisovatele Vlastimila Vondrušky u příležitosti nové knihy Přemyslovská epopej II. se uskuteční v úterý 18. 9. 2012 v 17 hodin v prodejně na ulici Joštova. Součástí podvečera bude i vystoupení šermířské historické skupiny Lucius a poslech středověké hudby.

  Druhá část čtyřdílné románové fresky o životě posledních přemyslovských králů začíná v době Václavova dětství, kdy Přemysl I. Otakar bojuje o uznání svého sňatku s Konstancií Uherskou a tím také o legalizaci nástupnických práv malého Václava.

  PhDr. Vlastimil Vondruška, CSc., (* 9. května 1955, Kladno) je český historik, publicista a spisovatel, autor především historických detektivních příběhů. V 80. letech byl ředitelem historické části Národního muzea, později se přes 10 let jako podnikatel úspěšně zabýval výrobou kopií historického skla. Kromě literatury patří mezi jeho zájmy horolezectví, kterému se věnoval více než dvacet let. Za svou práci obdržel Vlastimil Vondruška roku 1987 Cenu literárního fondu, roku 2005 od Mezinárodního sdružení pro dětskou knihu Zlatou stuhu IBBY v kategorii Literatura faktu a populárně naučná literatura pro mládež a v letech 2006 a 2007 Cenu čtenářů nakladatelství MOBA.

  Michael Šoták

 • You may also like...

  Napsat komentář

  Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

  Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.