Autogramiáda, beseda, křest audioknihy Pohádky v hantecu aneb Goldnový merchny

Levné dárky, best dárky
 • Ve čtvrtek 10. 4. od 17 hodin se v knihkupectví Knihy Dobrovský na ulici Joštova uskuteční autogramiáda, beseda a křest audioknihy Pohádky v hantecu aneb Goldnový merchny Honzy Hlaváčka. Součástí akce bude i minikoncert a vyúka Hantecu Honzy Hlaváčka.

  Hosté: Jiří Vondrák, Libor Machata, Radek Rettegy, Franta Kocman

 • Honza Hlaváček: Audiokniha Pohádky v hantecu aneb Goldnový merchny

  je audio verze stejnojmenné knihy šiřitele brněnského hantecu a muzikanta Honzy Hlaváčka. Jak CD, tak kniha hantecových pohádek není rozhodně určena dětem, spíše jejím rodičům, popřípadě starším sourozencům.

  Autor o své knížce s nadsázkou říká, že by u brněnských patriotů, znalců hantecu a čtenářů se smyslem pro humor měla mít své stálé místo na nočním stolku, podobně jako kdysi bible. Stejně tak je to i s cédéčkem, které by mělo být stále po ruce, minimálně v přehrávači v autě, jako společník na dlouhých cestách.

  Nosič obsahuje devatero klasických, dějově pozměněných pohádek, přeložených do brněnského hantecu. Patrné je recesistické regionální umístění děje do Brna a jeho blízkého okolí, především v pohádkách Goldnová fišla, Kingálka frošálka, Kerak prčiska vykóřily s vlčmenem, Válka vo Holcňákovi nebo Baldo, z pytloša aus!

  V knize je děj pohádek umocněn pikantními kresbami malíře, grafika a hudebníka Libora Machaty, na hudebním nosiči tuto úlohu přebírají zvukové efekty a scénická hudba muzikanta a zvukového mistra v jedné osobě Petra Hurdese. Libor Machata je pak autorem přebalu CD a podílí se i na dramaturgii natáčení pohádek.

  Pro pořádek zbývá dodat, že všechny pohádky namluvil autor osobně a věří, že si brzy naleznou cestu ke svým hantecumilovným posluchačům.

  Michael Šoták

 • You may also like...

  Napsat komentář

  Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

  Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.