Beseda a autogramiáda Ondřeje Hejmy

Levné dárky, best dárky
 • Autogramiáda a beseda Ondřeje Hejmy, známého zpěváka, spisovatele a frontmana skupiny Žlutý pes u příležitosti nové knihy Fejsbuk se koná v pátek 12. 10. od 16 hodin v prodejně Knihy Dobrovský na ulici Joštova.

  Pražský muzikant a novinář podává výjimečný autobiografický pohled na tuto zemi v posledních čtyřiceti letech. Vzpomínky na Václava Havla i Josefa Škvoreckého se mísí s pátráním v komunistických archivech i svědectvím z dob revoluce a budování kapitalismu, aby se nakonec spojily v ryze osobní příběh vrcholící v New Yorku na podzim roku 2011.

  Ondřej Hejma (*3. února 1951 Praha) je zpěvák a hudební skladatel, frontman skupiny Žlutý pes, současně působí jako dopisovatel agentury Associated Press v České republice. Příležitostně se věnuje také překládání a moderování televizních pořadů.

  V 60. letech po ukončení studia založil společně s Janem Follem bluesovou skupinu Žízeň, poté prošel Yo Yo Bandem a skupinou Combo FH Dana Fikejze. V roce 1978 založil kapelu Žlutý pes. Souběžně se Žlutým psem založil alternativní skupinu L. L. Jetel. Pro Žlutého psa napsal většinu hudebních textů, píše texty také pro další české zpěváky. Je spoluautorem libreta české verze muzikálů Pomáda a Hamlet.

  Byl, nebo je činný v TV3 (politická debata Bez kravaty), v rádiu Frekvence 1 (pořad Press klub), v časopisu Reflex (rubrika Psí život). V TV Nova uváděl pořad Chcete být milionářem?, jako porotce účinkoval v první a třetí řadě soutěže Česko hledá Superstar. Účinkování ve druhé řadě této soutěže odmítl. V roce 2009 byl porotcem v první sérii soutěže Česko Slovenská Superstar.

  Michael Šoták

 • You may also like...

  Napsat komentář

  Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

  Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.