Betlémské světlo i v Českém rozhlase Brno

Levné dárky, best dárky
 • V sobotu 10. prosince dorazilo Betlémské světlo díky skautské tradici do Brna. Brněnští skauti přivezli symbol pokoje, lásky a míru z Vídně.

  Betlémské světlo si mohou z budovy Českého rozhlasu Brno odnést zájemci v přinesených lampách, lucerničkách, svíčkách apod. v době od 22. do 24. prosince od 8 do 20 hodin. Na Štědrý den do 16 hodin. Lampa s Betlémským světlem bude umístěna při vstupu do budovy rozhlasu. Služba v recepci může v případě potřeby u přenesení světla asistovat.

  Právě v Rakousku vznikla tato novodobá vánoční tradice v roce 1986, kdy do Lince přicestoval plamínek letadlem z Betléma a stal se součástí vánoční sbírky rakouského rozhlasu a televize na pomoc postiženým dětem. Tato myšlenka šíření předvánočního pokoje a míru se rozšířila do pětadvaceti zemí světa. Do naší republiky se Betlémské světlo dostalo až v prosinci 1989.

  Během posledního adventního víkendu rozvezli skauti Betlémské světlo do všech koutů naší republiky. Betlémské světlo přinesou i do Českého rozhlasu Brno na Beethovenovu ulici. „Přijďte si do budovy Českého rozhlasu Brno pro Betlémské světlo a odneste si s ním do svých domovů lásku, pohodu a klid,“ dodal Ludvík Němec, ředitel Českého rozhlasu Brno.

  Alena Podlucká

 • You may also like...

  Napsat komentář

  Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

  Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.