Brněnský fašank 2013

Levné dárky, best dárky
 • Fašankové oslavy se již po čtvrté uskuteční dne 5. 2. 2013 od 16 hodin v centru Brna z iniciativy Slováckého souboru Šafrán Brno. Jedná se o lidový svátek, který se slaví ve dnech předcházejících Popeleční středě. Letos je třeba termín mírně posunout z důvodu jarních prázdnin v Brně a okolí.

  Již tradičně zaplaví centrum Brna průvody všelijakých maškar a nebudou chybět koblihy, boží milosti, zabíjačkové pochoutky a snad i pálenka. Zvyk udržovaný hlavně na vesnicích a menších městech, se již stal také významnou kulturní akcí Brna.

  Do reje masek opět zapojíme ty nejmenší přihlížející, a pokud nepřijdou v maskách, tak jim na místě barvami na obličej nějakou zhotovíme. Brňané nepřijdou ani o pochování basy, kterým končí období veselí a začíná očekávání Velikonoc.

  V roce 2013 bychom rádi navázali na úspěchy předchozích slavností a opět bychom chtěli zapojit do spolupráce folklórní soubory z Brna a okolí, a vytvořit tak pestrou přehlídku masek, zvyklostí, písní a tanců v tradiční pochůzce.

  Cílem našeho snažení je přiblížit široké veřejnosti tuto oslavu, předvést ukázku krojů a zvyků z několika regionů a aktivně zapojit občany do fašankového průvodu.

  Dagmar Konicarová

 • You may also like...

  Napsat komentář

  Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

  Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.