Brněnský Lunapark aneb Divadlo ke kávě 2014

Levné dárky, best dárky
 • Hledáte-li odpověď na otázku života, vesmíru a vůbec, budiž vám odpovědí čtyřicet dva večerů letošní páté lunaparkové sezony, během nichž pocítíte živost umění, výjimečnost kavárenského prostředí a specifické atmosféry vůbec. Festival Brněnský Lunapark aneb Divadlo ke kávě tentokrát pustí osmnáct divadelních souborů do čtrnácti kaváren, aby za doprovodu více než dvaceti místních hudebních skupin představili Brno jako lunapark netradičních kulturních zážitků. A letos jich bude zase o pár víc. První z nich si můžete odnést již 3. března z Kavárny Kunštátská Trojka. Začátek vždy v 18.00, účast i vstupné dobrovolné, zábava však jedinečná. Přijďte hledat odpověď na všechno na dně šálku divadelní kávy.

  Brněnský Lunapark aneb Divadlo ke kávě nabízí jedinečnou prezentaci divadelních i hudebních uskupení z aktuální nezávislé brněnské scény v neotřelém spojení s bohatou kavárenskou kulturou města. Návštěvník vybraných kaváren, které jsou již neoddělitelnou součástí brněnského kulturního dění, se dočká nejen příjemného posezení u kávy, ale i sladkosti v podobě nezapomenutelného divadelního a hudebního zážitku.

  Ideový koncept Brněnského Lunaparku vzešel ze spojení myšlenky divadelníka s představou akademika, jmenovitě Pavla Baďury (Divo4) a Viktora Pantůčka (pedagog Masarykovy univerzity Brno). Projekt je realizován pod záštitou sdružení Kulturárium, ve spolupráci s Ústavem hudební vědy Filozofické fakulty Masarykovy univerzity a studenty.

 • Zúčastněné divadelní soubory: Anička a letadýlko, Bafni, Divadlo Atelier, Divadlo Facka, Divadlo Faux paus!, Divadlo Krajiny, Divadlo poPUD, DIVADLO ÚTULEK 123, Divadlo v karanténě, DIVO4, Filip Teller, IMPRO DŽOW, KočéBR, Malé divadlo kjógenu, NaMikrofon, OCHOTNICKÝ SPOLEK Divadla Feste, Služebníci lorda Alfréda, Dix crée, pense
 • Zúčastněné kavárny: Café Laundry, Café Mezzanine, Café Paradigma, Cafe Podnebi, Café Práh, Café Tungsram, Kafe do vany, Kabaret Špaček, Kabinet múz, Kavárna Kunštátská Trojka, Kunst, Palác Prigl, Tři ocásci, Veselá vačice
 • Zahájení festivalu: v pondělí 3. 3. 2014 v Kavárně Kunštátská Trojka, v nekuřáckém sále uvedením letošního prvního představení, které začíná v 18.00. Zahraje NaMikrofon a TIBET unplugged.

  Kateřina Eichlerová, koordinátorka festivalu a předsedkyně sdružení Kulturárium

  www.facebook.com/brnenskylunapark

  www.twitter.com/brnolunapark

 • You may also like...

  Napsat komentář

  Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

  Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.