Česká ulice v Brně se promění v hudební Ulici slávy

Levné dárky, best dárky
 • Na koncertech, které se tu konají, si může zahrát každý a získat vlastní hvězdu na chodníku slávy

  S fenoménem pouličního umění, neboli buskingu, se můžete v sobotu 17. 5. seznámit v Brně. Na rohu České a Joštovy ulice se od 10 do 13 hodin koná akce Ulice slávy. Bude tu hrát například buskerská kapela Circus Problem a také další pouliční muzikanti z Brna – Stanleyho Vodu a skupinu Zenový čaj najdete hrát nedaleko. K hraní se mohou přidat i návštěvníci. Budou pro ně k dispozici ozvučná dřívka či tamburíny. Můžete získat také masky s portréty slavných umělců, kteří začínali na ulici, zábavné placky a vaše jméno se může objevit na improvizovaném „chodníku slávy“.

  Akce je součástí projektu, jehož cílem je informovat českou veřejnost o fenoménu busking, neboli pouličním umění, a pomoci mladým začínajícím hudebníkům se zviditelnit. Web chce také ukázat, že pouliční umění není žebrání, ale má potenciál obohacovat veřejný prostor.

  Na stránkách projektu se mohou hudebníci zaregistrovat, vytvořit si svůj profil, vkládat své hudební ukázky a zvát tak posluchače na místa svého pouličního hraní. Posluchačům, kteří mají rádi pouliční hudebníky, zase web umožní dozvědět se o nich více a sledovat, kde zrovna hrají.

  Web podporuje například Vladimír Mišík a o svých zážitcích z pouličního hraní tam také pravidelně píše mladý talentovaný písničkář Jakub Ondra, který čtyřikrát týdně hrává naživo na Staroměstském či Václavském náměstí v Praze.

  Stránka nabízí také příběhy a rozhovory s dalšími muzikanty a lidmi, kteří mají k pouličnímu umění blízko. Celá aktivita je součástí celosvětového projektu The Busking Project.

  Jana Jandová

  Foto: Circus Problem

 • You may also like...

  Napsat komentář

  Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

  Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.