Český rozhlas Brno, devadesát let s vámi!

Levné dárky, best dárky
 • Český rozhlas Brno připravil velkou oslavu svých 90. narozenin. Přijďte slavit spolu s námi! Celé odpoledne v sobotu 21. června až hluboko do noci mohou Brňané a návštěvníci moravské metropole strávit na Dni s Českým rozhlasem Brno a Deníkem Rovnost na náměstí Svobody a oslavit tak 90. výročí od počátků vysílání brněnského rozhlasu.

  Český rozhlas Brno slaví letos 90. narozeniny. Za tu dobu se stal největší a především nejposlouchanější regionální stanicí Českého rozhlasu. První pokusy o rozhlasové vysílání z Brna se odehrálo v květnu roku 1924 přímo z vysílače v Brně-Komárově. Od 1. září 1924 už začal vysílat brněnský rozhlas jako odbočka pražského Radiojournalu z vlastního studia na střeše Zemského domu na Žerotínově náměstí (dnešní sídlo Krajského úřadu Jihomoravského kraje). Brněnský rozhlas za devadesát let svého trvání zažil doby slavné až hvězdné, ale i časy neslavné, na kterých se podepsal historický a politický vývoj naší republiky.

  Své devadesátiny slaví letos brněnský rozhlas ve svém vysílání, na svých akcích mimo rozhlasová studia jako je například i velkolepý koncert s ohňostrojem.

  Oslavy vyvrcholí v jihomoravské metropoli na náměstí Svobody Dnem s Českým rozhlasem Brno a Deníkem Rovnost v sobotu 21. června. Od 13 hodin si celé náměstí zazpívá s Jožkou Černým. Veselými písničkami v brněnském hantecu pobaví Radek Rettegy a Los Brňos. Stále rád do Brna se vracející Roman Dragoun nazval své vystoupení podle své úspěšné písně Zdroj. Dalším návratem do Brna a Českého rozhlasu Brno bude koncert slavných sester Marthy a Teny Elefteriadu. Akusticky se představí J. A. Kronek s Albandem. Slovem odpolední program doprovodí Jindra Eliáš.

  O slavení nebudou ochuzeni ani posluchači naší stanice u svých přijímačů. Vše mohou sledovat prostřednictvím živých vstupů z improvizovaného studia přímo na náměstí. Velkou atrakcí jistě bude i focení u největšího radiopřijímače se soutěží o nejvyvedenější fotografii. Odměnou jim bude symbolických 90 pěkných cen. V rozhlasovém stanu čeká odměna i pro děti.

  Třešničkou na dortu k devadesátce Českého rozhlasu Brno bude koncert rozhlasového Big Bandu Gustava Broma pod taktovkou Vlada Valoviče se sólisty Hanou Ulrychovou, Marthou a Tenou, Laďou Kerndlem a Zuzanou Gamboa. Koncert moderuje Jarka Eliášová a Milan Noha.

  A na samotný závěr nesmí chybět slavnostní narozeninový ohňostroj nad hradem Špilberk věnovaný brněnskému rozhlasu s názvem Legendy na vlnách v provedení Flash Barrandov SFX. Je věnován rozhlasovým osobnostem literárním a hudebním, které vytvořily bohatou historii brněnského rozhlasového vysílání. Hudební podkres čerpá z klenotů brněnského studia Českého rozhlasu.

  Alena Podlucká

 • You may also like...

  Napsat komentář

  Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

  Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.