Český rozhlas Brno zve dárce krve k odběru i na koncert

Levné dárky, best dárky
 • Na středu 14. září zve naše rozhlasová stanice na letos již třetí odběr krve v rámci akce Daruj krev s Českým rozhlasem Brno a Jihomoravskou plynárenskou RWE. Na stejný den pro ně a širokou veřejnost připravila koncert na Moravském náměstí v Brně.

  Tradice bezplatného darování krve s Českým rozhlasem vznikla před devatenácti lety v Brně a rozšířila se do dalších regionálních stanic Českého rozhlasu i do centrály v Praze.

  Darovat krev mohou zájemci 14. září od půl sedmé do dvou hodin odpoledne v Transfuzním oddělení a krevní bance Fakultní nemocnice v Brně-Bohunicích. Z důvodu rozšiřování registru zve brněnské oddělení na tento termín pouze prvodárce!

  Ve Zlíně mohou v tento den přijít dárci na Hematologicko transfúzním oddělení Baťovy nemocnice od šesti do dvanácti hodin.

  Český rozhlas Brno navíc pravidelně dvakrát do roka při příležitosti těchto odběrů pořádá i koncert, který atraktivní a zábavnou formou propaguje dárcovství krve. Je poděkováním novým dárcům a zástupce z Transfuzního oddělení a krevní banky Fakultní nemocnice v Brně-Bohunicích bude přítomné informovat o počtu prvodárců, kteří přišli k odběrům v ten den. Seznámí také diváky s dalšími podrobnostmi o darování krve. V hudebním programu od 15 hodin na Moravském náměstí v Brně uslyšíte skupinu Fireballs, hrající rock´n´roll 50. let. Po rock´n´rollu zazní etnobeat kapely Kumbalu a na závěr, v 17 hodin, uvede na pódium moderátorka Petra Polzerová zpěváka a hudebníka Romana Dragouna.

  Alena Podlucká

 • You may also like...

  Napsat komentář

  Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

  Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.