Cirkusoví trenéři se sjedou do Brna

Levné dárky, best dárky
 • Ve dnech 20. – 28. srpna 2011 se na pobočce Centra volného času Legato v Brně uskuteční unikátní setkání a školení trenérů v oboru tzv. cirkusové pedagogiky. Čtyřstrannou výměnu (Česko, Německo, Polsko, Španělsko) hostí brněnský Cirkus LeGrando, známý pořádáním příměstských táborů, cirkusových vystoupení, pouličních spektáklů a dalších aktivit pro děti, mládež i dospělé.

  Celý projekt cirkusu LeGrando vznikl v roce 2005, který iniciovali lidé, z nichž mnozí stále fungují jako cirkusoví trenéři a výrazně se podílí na chodu celého projektu. S nimi společně jsme se účastnili výměnných projektů Cirkus Lobster v Německu, Evropa bez Slow v Polsku a sami jsme organizovali Cirkus LeGrando Welcomes Europe.

  V rámci naší dlouholeté mezinárodní spolupráce vznikla potřeba společného semináře, který by otevřel možnost pro sdílení metod a technik cirkusové pedagogiky a trénink nových dovedností a postupů pod vedením expertů – profesionálních artistů. Potřeba vytvořit prostor pro multikulturní vzdělávání a výměnu zkušeností, které budou předávány dál při vedení kroužků a v práci s dětmi a mládeží obecně ve všech zúčastněných zemích.

  Projekt Cirkus Culture 4 Europe byl zahájen v roce 2010 seminářem u našich partnerů v Německu. Na základě velkého zájmu zapojených organizací jsme jeho další pokračování naplánovali uskutečnit v Česku.

  Zapojené zahraniční organizace: Stuttgarter Jugendhaus (Německo), Ateneu popular de 9 barries (Španělsko), Centrum zajec pozaszkolnych Nr 1 (Polsko).

  Prezentace výsledků dílen (např. vzdušná akrobacie, klaunika, žonglování, kouzelnictví apod.) se uskuteční v sobotu dne 27. srpna 2011 v 16.00 na zahradě Centra volného času Legato v Brně Kohoutovicích, Stamicova 7. Vstup je volný a zvána je široká veřejnost.

  Konrad Heczko

 • You may also like...

  Napsat komentář

  Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

  Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.