Den žonglování se slaví po celém světě. I v Brně

Levné dárky, best dárky
 • Dne 12. června 2011 od 14.00 do 22.00 se na terase Střediska volného času Lužánky v Brně uskuteční jubilejní desátý ročník Dne žonglování v Brně, který předchází oficiálnímu svátku všech žonglérů, mezinárodní asociací žonglérů stanovený letos na 16. června.

  „Vstup je volný a zdarma budou k zapůjčení také základní žonglovací pomůcky. Návštěvníci si budou moci v rámci dílen pod odborným vedením vyrobit a odnést žonglovací míčky. K volnému žonglování budou hrát mladí brněnští DJ´s, žonglovat se bude tradičně bez alkoholu. Návštěvníky čeká také několik žonglérských soutěží a her,“ řekl Konrad Heczko za pořadatele.

  Akce není určena jen profesionálním artistům, ale také široké veřejnosti, která se o žonglování jen zajímá nebo si chce tuto dovednost vyzkoušet. „Úplné začátky se třemi míčky se dají naučit za pár hodin, ale žádný přesný termín neexistuje. Někdo se s tím moří týdny, někomu to jde hned,“ řekl žonglér Petr Čechovský.

  Den žonglování v Brně tradičně korunuje tzv. „fire jam session“ – tedy obří ohňová show za účasti několika žonglérských skupin i jednotlivců. Začíná ve 21.30.

  Konrad Heczko

  Doplňující info o pořadatelích:

  Akce je součástí prvního ročníku volnočasového festivalu Lužánecké jaro.

  V květnu a červnu čeká na návštěvníky parku Lužánky řetízek volnočasových akcí, jejichž společným tématem je zážitek. Zážitek kulturní, zážitek pro děti, zážitek společných chvil a setkání. Jednotlivé akce se zaměřují na různé cílové skupiny občanů, od nejmenších až po seniory, a nabízí návštěvníkům šanci strávit v prostorách parku sedm nabitých víkendových dní.

  Akce Lužánecké jaro se koná pod záštitou hejtmana Jihomoravského kraje Michala Haška, primátora statutárního města Brna Romana Onderky, starosty MČ Brno-střed Romana Šťástky a za finanční podpory statutárního města Brna.

  Garant projektu: Katka Děkaníková

  Akci pořádá

  Cirkus LeGrando – první cirkus pro děti a mládež v ČR

  Nabízíme novou volnočasovou aktivitu pro děti, mládež i dospělé. V našem malém cirkusovém šapitó realizujeme projekty pro děti a mládež jejichž vyvrcholením jsou představení pro jejich rodiče a kamarády.

  Chceme pozapomenuté kouzlo cirkusu přenést zpět mezi dospělé i děti. Naše programy rozvíjejí motoriku, artistické dovednosti, prezentační dovednosti a zprostředkovávají dětem a mládeži pozitivní zážitky a růst sebevědomí v duchu zážitkové pedagogiky. Vychováváme výzvou k překonávání sama sebe, vychováváme dobrodružstvím. Dobře vyškolení trenéři jsou zárukou solidní a bezpečné práce.

  Trenérská sekce odrostlejších cirkusáků připravila v roce 2011 představení „Showtime“. Brněnská premiéra tohoto divadelně-cirkusového představení se uskuteční na festivale Letní Letná na cestách 24. června 2011. Účastníme se pouličních průvodů, městských slavností a nočních ohňových show – naše šapitó můžete potkat doslova po celé republice s neokoukanou atrakcí – praktickým zkoušením vybraných cirkusových disciplín pro malé i velké.

  O žonglování obecně:

  World Juggling Day

  Informace o žonglování v ČR

 • You may also like...

  Napsat komentář

  Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

  Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.