Děti ze střediska DROM vítaly jaro hudbou a tancem

Levné dárky, best dárky
 • Teplé počasí posledních dní vylákalo děti a mládež ven na dvůr domu na Bratislavské 41, kde oslavily společně s rodiči dlouho očekávaný příchod jara, jak jinak než hudbou a tancem. Do klubovny pro děti při Nízkoprahovém zařízení pro děti a mládež DROM chodí spousta talentovaných dětí, které rádi tančí, proto tvořil tanec většinu programu.

  Oslavy jara se uskutečnily ve středu 28. 3. v odpoledních hodinách před klubovnou, kde se začali shromažďovat rodiče účinkujících, na pavlači postávali další obyvatelé domu. Na úvod zatančili mladší chlapci svou sestavu moderního tance, kterou pravidelně pilovali přes zimu v klubovně a předvedli pro mnohé skutečně překvapivý výkon. Všichni ale očekávali především vystoupení tanečního souboru Piroš Rouža. Tentokrát se svou sestavou vystoupily mladší dívky a svými barevnými kostýmy a smíchem rozzářily celý dvůr.

  Na vystoupení dětí plynule navázala diskotéka, nejdříve venku na dvoře a později se zájemci přesunuli do klubovny Brána. Rodiče dostali od pracovnic zařízení velikonoční přáníčka a jiné drobnosti vyráběné dětmi v klubovně během posledního týdne. Při osobním setkání získali rodiče od pracovnic základní informace o činnosti Nízkoprahového zařízení pro děti a mládež DROM a leták o této službě.

  „Akci jsme s celým týmem naplánovali hlavně jako příležitost k setkání s rodiči uživatelů služby, abychom jim mohli přiblížit naší práci, kterou děláme a ukázat prostory zařízení. V několika případech se to podařilo, i když vzhledem k předchozí propagaci a osobnímu pozvání, bych očekávala větší účast ze strany rodičů,“ uvedla vedoucí NZDM DROM Marcela Bucháčková.

  Nízkoprahové zařízení pro děti a mládež DROM poskytuje ambulantně sociální službu dětem a mladým lidem ze sociálně vyloučené lokality ve dvou oddělených provozovnách (klub pro děti, klub Brána pro mládež) a dalších speciálně vybavených prostorech určených v první řadě ke vzdělávání, konkrétně jde o počítačovou a doučovací místnost.

  Marcela Bucháčková, vedoucí NZDM DROM

  Foto: archiv DROM

 • You may also like...

  1 Response

  1. bratislavák napsal:

   jak jinak? např. úklidem svého okolí…

  Napsat komentář

  Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

  Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.