DIFA JAMU sní svůj dvacátý druhý sen o společném SETKÁNÍ aneb Mezinárodní festival divadelních škol SETKÁNÍ / ENCOUNTER se blíží!

Levné dárky, best dárky
 • Brněnské kulturní dění letos již po dvaadvacáté obohatí studentský festival, který nabízí návštěvníkům jedinečnou příležitost zhlédnout divadelní představení z nejrůznějších zemí světa. Dvaadvacátý ročník Mezinárodního festivalu divadelních škol SETKÁNÍ/ENCOUNTER proběhne ve dnech 10.-14. dubna 2012.

  Motto letošního festivalu vychází z teze Martina Luthera Kinga „I have a dream…“. Tým studentů z Divadelní fakulty Janáčkovy akademie múzických umění se však ptá: Máme ještě nějaký společný sen? Věříme v něco? Je něco, co nás spojuje? Snaha studentů o návrat k myšlence setkávání, navazování přátelství, propojování a ne pouhá prezentace vlastní práce je jedním z cílů festivalu pro rok 2012.

  Patronem festivalu se stal známý herec a absolvent JAMU Pavel Zedníček. Svou osobností zaštiťuje festival SETKÁNÍ/ENCOUNTER 2012 a svou přítomností na pořádaných akcích podporuje studenty v jejich práci. Několikaleté snažení studentů pořádajících festival se naplnilo a patron tvoří konečně nedílnou součást festivalu.

  A co se týká programu, nudit se rozhodně nikdo nebude – čeká nás totiž představení celkem čtrnácti divadelních škol z celého světa. Jako každý rok samozřejmě v Brně přivítáme pražskou DAMU a VŠMU z Bratislavy. Těšit se můžeme i na školy, které se nikdy neúčastnily festivalu, jako jsou například školy z USA nebo z Číny. Dalšími účastníky jsou školy z Jihoafrické republiky, Jižní Koreje, Slovinska, Řecka, Turecka, Německa či Polska.

  Festival je každoročně pořádán Divadelní fakultou Janáčkovy akademie múzických umění v Brně. Ředitelem festivalu je prof. Mgr. Petr Oslzlý, spolupořadatelem je Centrum experimentálního divadla a Divadlo Reduta.

  Festival se může uskutečnit díky finanční podpoře statutárního města Brna, Jihomoravského kraje a International Visegrad Fund. Akce se koná pod záštitou rektora Janáčkovy akademie múzických umění v Brně, primátora města Brna, hejtmana Jihomoravského kraje, ministryně kultury České republiky, České komise pro UNESCO a za podpory ENCATC, přední evropské stě pro kulturní management a vzdělávání v oblasti kulturní politiky

  Dorota Voráčová

 • You may also like...

  Napsat komentář

  Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

  Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.