Dny otevřených dveří v Depozitáři Technického muzea Brno

Levné dárky, best dárky
 • V Depozitáři Technického muzea Brno se bude o víkendu 28.-29. 4. 2012 od 9:00 do 17:00 konat v areálu bývalých kasáren na ulici Terezy Novákové v Brně – Řečkovicích osmý ročník Dnů otevřených dveří. Součástí akce je výstava historických trolejbusů a autobusů ze sbírek Technického muzea, dále výstava historické i současné hasičské techniky a vojenská vozidla.

  Bezplatný vstup do areálu bývalých kasáren je možný přímo u zastávky linek č. 41, 71 Žilkova, případně je dostupný pěšky od konečné tramvaje číslo1 v Řečkovicích.

  V intervalu 60 minut budou organizovány předváděcí jízdy historických autobusů ve směru do Lelekovic a Vranova. V sobotu i v neděli proběhnou vždy v 11.00 a ve 14.00 hodin ukázky práce hasičů, které ve spolupráci s Klubem hasičské historie připravili členové SDH Obřany, SDH Klepačov a příslušníci HZS JMK. Po celou dobu akce jsou připraveny u preventivního stánku HZS JMK zábavné úkoly pro děti. Nadšence historických trolejbusů, autobusů i hasičské techniky určitě potěší i výstavka mapující hasičskou výstroj a výzbroj.

  Jan Dvořák

  Foto: archiv HZS JMK

 • You may also like...

  Napsat komentář

  Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

  Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.