Do Česka přijede autorské duo Erik Axl Sund. Představí pokračování psychothrilleru Vraní dívka

Levné dárky, best dárky
 • Brno v listopadu navštíví švédská dvojice Erik Axl Sund. Představí psychothriller Hladový oheň. Jde o druhý díl trilogie a pokračování světového bestselleru Vraní dívka. Ten kvůli drsným a násilným scénám nakladatelství Knižní klub vůbec poprvé označilo varováním „Jen pro silné povahy“.

  Brněnská autogramiáda proběhne 6. listopadu v 16.30 v knihkupectví Dobrovský.

  Pseudonym Erik Axl Sund skrývá švédskou dvojici Jerker Eriksson (1974) a Hakan Axlander Sundquist (1965). Jejich mrazivý románový debut Vraní dívka vyšel ve Švédsku před čtyřmi lety. Hakan do té doby působil jako hudebník, zvukař a výtvarník. Jerker byl mimo jiné producentem Hakanovy elektropunkové kapely „I love you baby!“, s níž podnikli několik turné po východní Evropě.

  Vraní dívka se ve Švédsku okamžitě po vydání stala bestsellerem. Práva na knihu se prodala do více než třiceti zemí včetně USA, Číny a Koreje. Švédská akademie autorů krimi jí v roce 2012 udělila zvláštní cenu za hypnoticky fascinující psychoanalýzu zpracovanou formou kriminálního románu.

  Duo Erik Axl Sund nyní do Česka přijede představit neméně úspěšný druhý díl nazvaný Hladový oheň. Ve středu 5. listopadu se v pražské kavárně Krásný ztráty koná křest knihy spojený s autogramiádou. Knihu pokřtí režisér Jakub Kohák. Druhý den se pak autoři přesunou do Brna, kde proběhne v knihkupectví Dobrovský v Joštově ulici autogramiáda.

 • Milník v kriminální tvorbě

  Recenzenti trilogii knihy označují za milník v současné kriminální tvorbě. Je temná, šokující a patologická.

  Vraní dívka popisuje nejtemnější zákoutí lidské duše. Otevřeně líčí až bolestně reálné scény týrání dětí a jejich sexuálního zneužívání. Vyvolala tak i notnou dávku kritiky. Na její adresu dvojice Erik Axl Sund říká: „Pokud kniha někomu přijde tak odporná, má určitě nějakou bariéru. Ve skutečnosti se jen snažíme v co nejkvalitnější formě mluvit o věcech, které nás děsí.“

  Hlavními hrdinkami trilogie jsou dvě ženy, kriminální komisařka Jeanette Kihlbergová a psychoterapeutka Sofia Zetterlundová.

  Ve druhém díle, který právě vychází, Jeanette pokračuje v pátrání po tom, kdo bizarním a zároveň drastickým způsobem zabíjí malé chlapce, které nikdo nepostrádá. Náhle však dojde k brutální rituální vraždě úspěšného podnikatele. Mnohé okolnosti ukazují na to, že jde o pomstu. Ale za co?

  Třetí díl trilogie nazvaný Pýthiiny rady v češtině vyjde v září příštího roku.

  Alena Tesařová

 • You may also like...

  Napsat komentář

  Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

  Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.