Drobné radosti života Ivany Kotýnkové

Levné dárky, best dárky
 • Přední česká malířka Ivana Kotýnková zahájila ve středu 15. 5. svou výstavu obrazů nazvanou Drobné radosti života. Výstava v Galerii Pekařská potrvá do 12. 7.

  Foto z vernisáže: Anna Pecková

  Ivana Kotýnková je členkou Unie výtvarných umělců České republiky a její díla jsou zastoupena ve sbírkách tuzemských i zahraničních sběratelů. Věnuje se převážně malbě, kresbě a okrajově také tvorbě uměleckých předmětů ze dřeva a keramiky. Zaměřuje se především na krajinomalbu, portréty a květinová zátiší. Náměty pro svou tvorbu nejčastěji čerpá z vycházek po svém rodném kraji v jižních Čechách a své milované Francii, ale také ze vzpomínek na zajímavá místa a setkání s milými lidmi.

  Obrazy krajin jsou pro ni určitou výpovědí o vlastním pocitu, o místě či okamžiku, radosti i smutku. Zvláštní postavení mají v autorčině tvorbě květy máků, které vždy byly a stále jsou jejím nejoblíbenějším, fascinujícím motivem překypujícím energií. Autorčinu tvorbu charakterizuje použití jasných a sytých barev. Převažující technikou je olejomalba, kombinování široké škály barev, mezi nimiž vyniká autorčina oblíbená žlutá. Naopak černou bychom hledali jen stěží, nahrazuje ji pařížskou či pruskou modří.

  Sama autorka o sobě říká, že je věčný optimista. Pokud budeme brát v úvahu tvrzení, že umělecké dílo je obrazem osobnosti a duše jeho tvůrce, tak obrazy Ivany Kotýnkové jsou nekonečnou hrou barev, jejich teplých tónů a světla, klidu, harmonie nálad, pocitů zalitých sluncem a hlavně plné radosti.

 • You may also like...

  Napsat komentář

  Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

  Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.