Dveře se otevřou do brněnského rozhlasu

Levné dárky, best dárky
 • V sobotu 18. května v osm hodin se otevřou dveře brněnského studia Českého rozhlasu. Návštěvníci si prohlédnou budovu rozhlasu s vysílacími studii a budou svědky živého vysílání, při kterém se potkají s oblíbenými moderátory a také jejich hosty Josefem Zimovčákem, MUDr. Danuší Spohrovou a dalšími.

  Příchozí si budou moci během komentované prohlídky navštívit vysílací a nahrávací studia, podívají se tam, kde se běžně jen tak podívat nemohou. Od průvodkyň se dozví mnohé z historie a současnosti rozhlasu a mohou se zúčastnit živého vysílání. Na organizované prohlídky rozhlasu s výkladem, které potrvají do 14 hodin, se mohou zájemci objednávat telefonicky nebo e-mailem.

  Zcela první zájemci se mohou potkat s moderátorkami Markétou Jetelovou při vysílání pořadu Dobré ráno a s Kateřinou Horáčkovou v písničkových Srdcovkách. V devět hodin očekáváme příjezd Josefa Zimovčáka na vysokém historickém kole, na němž je několikanásobným mistrem světa. Ten nejprve mimo studio představí své kolo a jízdu na něm. Poté zasedne k mikrofonu a bude hostem Marcely Vandrové v pořadu Apetýt asi po desáté hodině. Dopolední Apetýt zahájí však hned po Srdcovkách oblíbené Písničky pro duši s Maxem Wittmannem a Marcelou Vandrovou. Dalším hostem sobotního magazínu bude MUDr. Danuše Spohrová, která bývá našim posluchačům častým rádcem v oblasti zdravého životního stylu. Poradí po rozhlasových vlnách, ale i přítomným. Krátce po poledni usedne k mikrofonu moderátorka Luba Sonková a potěší návštěvníky a posluchače dechovkou v pořadu Blahopřání s písničkou až do 14 hodin. K živému vysílání patří i aktuální zpravodajství každou hodinu. S čerstvými zprávami bude seznamovat hosty i posluchače Věra Jelínková a Jan Fiala.

  „Odvážné děti i dospělí si mohou vyzkoušet profesi moderátora třeba přečtením předpovědi počasí v živém vysílání. Nejmenší si odnesou malý dárek a velcí třeba čerstvé vydání Rozhlasových novin,“ zve k návštěvě brněnského rozhlasu šéfredaktorka Hana Ondryášová.

  Brněnská stanice Českého rozhlasu se připojí k dalším regionálním stanicím Českého rozhlasu a v tento den zve k návštěvě své posluchače a příznivce na Beethovenovu ulici. Den otevřených dveří bude v sobotu 18. května i v legendární budově na Vinohradské 12 v Praze. Den otevřených dveří Českého rozhlasu je jednou z mnoha akcí, kdy si připomínáme a slavíme 90 let od zahájení rozhlasového vysílání v naší republice.

  Alena Podlucká

 • You may also like...

  Napsat komentář

  Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

  Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.