Dvojice neohrožených druhů: Daněk – Rozbořil

Levné dárky, best dárky
 • Ve středu 4. 12. pokračuje Skleněná louka již v 19 hod.(!) další exkluzivní akcí – návratem na scénu. Pod názvem Matějský poutník uvede Josef Daněk své nové verše a texty a Blahoslav Rozbořil promluví na okraj. K tomu hudba Davida Šubíka – žánrově pestrá a nezařaditelná, hluboká, syrová a silná. Hudební spolupráce tedy (živě!) David Šubík a Pavel Kopecký. Původní scénický objekt speciálně pro performanci na Skleněné louce vytvořila Markéta Hořínková.

  Dvojice neohrožených druhů (Daněk – Rozbořil), která s přibývajícím věkem stále stupňuje svoji schopnost uvolnit zběsilou mentální energii, před zraky nevěřících diváků ji spoutávat sofistikovanými metodami do logických kozelců a nakonec tyto kozelce metat za zvuků divoce podmanivé hudby.

  Návrat jedné z nejpozoruhodnějších českých extravagantních dvojic autorské performance 80. a 90. let. Kdo je vidí, rád si vzpomene na humor, nepředvídatelnost a hloubku na jakkoliv drsném ´povrchu´ u takového – řekněme Dalího, Warhola, ale i Duchampa, taky však třeba na jejich „Včelku Máju Děsnudu“.

  Zdenek Plachý

  Foto: Ukázka kolekce Daňkových a Rozbořilových rituálních korun a dalších rekvizit používaných během jejich performancí.

 • You may also like...

  Napsat komentář

  Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

  Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.