Evoluce kancelářské židle je k vidění v Brně

Levné dárky, best dárky
 • Společnost U1, přední poskytovatel komplexních služeb v oblasti vybavování komerčních interiérů a výhradní zástupce firmy Vitra, zahájila 11. 10. ve svých prezentačních prostorách výstavu pod názvem “Evolution of the Office Chair“. Výstava je určena jak odborníkům z řad architektů či developerů, tak studentům architektury i široké veřejnosti. Výstava potrvá do konce října 2012.

  Návštěvníci si v sídle firmy U1 mohou každý pracovní den do 16 hodin prohlédnout nejen nadčasový design židlí Vitra a ostatního nábytku, ale i nové trendy v osvětlení komerčních i bytových interiérů.

  Na výstavě je zachycen vývoj a ergonomie kancelářské židle od konce 50. let minulého století do současnosti. Návštěvník může obdivovat dokonalý a nadčasový design takových autorů, jako byli Charles a Ray Eames, či tvorbu současných designérů, jako jsou Mario a Claudio Bellini, Alberto Meda či Antonino Citttero.

  „Sedací nábytek od Vitry je ukázkou moderny, funkčnosti a kvality. Výstava “Evolution of the Office Chair“ prezentuje kancelářskou židli jako nejdůležitější kus nábytku pro člověka pracujícího v kanceláři. Správná židle totiž velkou měrou ovlivňuje výkonnost zaměstnanců, podporuje efektivitu a pomáhá utvářet pohodu na pracovišti,“ říká Jaromír Popek, jednatel firmy U1.

  „Vytvoření správného interiéru přináší kvalitativní změnu v životech lidí. Prostředí, ve kterém se člověk nejčastěji pohybuje, ovlivňuje nejen jeho nálady a pocity, ale i pracovní nasazení a schopnosti. Nová generace architektů si toto plně uvědomuje. Naše firma chce ještě více spolupracovat se studenty designu a architektury, abychom společně změnili vnímání důležitosti designu ve společnosti,“ dodává Jiří Žižka, ekonomický ředitel U1.

 • O firmě U1

  Společnost U1 s.r.o. vznikla v roce 2001 a za dobu své existence se stala přední společností v oboru poskytování komplexních služeb v oblasti vybavování komerčních interiérů a zároveň významným dodavatelem interiérových stavebně dokončovacích prací. U1 tvoří administrativní a komerční prostory od prvního návrhu až po konečnou realizaci. Produkuje nejen sériový nábytek, ale vytváří jedinečná řešení pro konkrétní atypické prostory. Firma je specialista na řešení interiérů veřejných prostor, státních institucí a kanceláří. U1 získala certifikát kvality ISO 9001 a její realizace splňují přísné standardy Evropské unie.

 • O firmě Vitra

  Vitra, nábytková společnost byla založena ve švýcarské Basileji v roce 1934. U vzniku firmy stáli Charles a Ray Eames a George Nelson. Vitra ve spolupráci s předními designéry vyrábí nábytek a doplňky do kanceláří, domácností i veřejných prostor. Výsledkem práce rozdílných autorů jsou kolekce výjimečných předmětů, které představují pokrokový vývoj současného designu.

  Magdalena Kubová

 • You may also like...

  Napsat komentář

  Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

  Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.