Evžen Boček přijede do Brna s novou knihou

Levné dárky, best dárky
 • Autogramiáda Evžena Bočka, autora knih Poslední aristokratka a Aristokratka ve varu, se uskuteční ve středu 8. října od 17 hodin v knihkupectví na Joštově. Spisovatel představí svou nejnovější knihu Deník kastelána.

  Spisovatel Evžen Boček (1966) je původním povoláním kastelán na zámku v Miloticích. Zážitky ze své profese využil jako tvůrčí inspiraci při psaní.

  Na kontě má tři knihy – Deník kastelána, Poslední aristokratka a Aristokratka ve varu. Obě aristokraty vzbudily pořádný ohlas. Kritici i veřejnost se shodli, že se jedná o nejkvalitnější humoristickou prózu, která poslední dobou v tuzemsku vyšla.

 • Deník kastelána

  Deník kastelána vyšel před patnácti lety jako prvotina Jana Bittnera (pod tímto pseudonymem se skrývá Evžen Boček). Kniha je z jiného řečiště než Poslední aristokratka a Aristokratka ve varu, ačkoliv kulisy jsou stejné – tedy zámecké. Deníkový příběh kastelána chytí čtenáře okamžitě. Hrdina se znechucením opustí velkoměsto a zamíří na venkov, aby našel ztracený smysl života a zachránil své manželství.

  Zámek ho zaskočí — odkrývá se jako místo dávných i současných příběhů, dramat a nečekaných setkání. Tajemné síly prosáknou do života celé jeho rodiny. Je lidský rozum dostačující zbraní, nebo jsou věci mezi nebem a zemí, s nimiž je třeba se smířit? Kastelán možná nenajde, co hledá, možná nezíská, co si přeje, a možná nic není, jak si představoval. Pobyt ve zdech mysteriózního zámku mu však odhalí podobu života, o níž dříve neměl nejmenšího tušení.

  Michael Šoták

 • You may also like...

  Napsat komentář

  Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

  Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.