Festival Bonjour Brno 2012 v plném proudu

Levné dárky, best dárky
 • Tradiční jarní festival francouzské a frankofonní kultury Bonjour Brno 2012 byl zahájen v pátek 23. března. Má před sebou ještě téměř celý jeden měsíc nabitý nejrůznějšími kulturními událostmi napříč mnoha žánry. V tomto týdnu se uskuteční hned několik akcí určených studentům a vyučujícím francouzštiny, dále budou na programu večery s francouzskými filmy v kině Art a zahájena bude rovněž mnoha návštěvníky netrpělivě očekávaná část festivalu s ochutnávkami francouzských kulinářských specialit a vín.

  V pondělí a v úterý 26.–27. března bude probíhat seminář Pantomimou k francouzštině. Zájemcům z řad odborné veřejnosti představí alternativní metodu výuky francouzštiny, která se snaží vést žáky k osvojení jazykových dovedností hravou a nenásilnou formou gest a pohybů.

  Těm, kteří už francouzštinu ovládli do té míry, že se bezpečně dorozumí a uvažují dokonce o možnosti pokračovat ve studiu (nejen francouzštiny) přímo ve Francii, je určena informativní přednáška Studovat ve Francii, která začne ve čtvrtek 29. března v 16.00 na Francouzské alianci. Zástupkyně CampusFrance v Brně Viviane Locuratolo přítomným kromě informací o studiu poskytne také nejrůznější tipy a doporučení a dostatek prostoru bude samozřejmě věnován rovněž dotazům.

  Na pátek 30. března je pro studenty středních škol připravena projekce snímku Yanna Arthuse-Bertranda Domov (Home). Tato obrazová epopej o stavu naší planety je skrze své naléhavé poselství velmi aktuální a nutí k zamyšlení nad současnými problémy životního prostředí.

  Konec tohoto festivalového týdne přinese zahájení gastronomické části Bonjour Brno. Ti, kteří mají chuť si připomenout své oblíbené francouzské speciality nebo naopak ochutnat něco zcela nového, jistě zavítají od 30. března do 6. dubna do Restaurace La Bouchée, kde se bude konat Gurmánský týden. Připraveny budou speciality lyonské gastronomie, stejně jako i tradiční francouzské velikonoční pochoutky.

  Pátek 30. března mají ve svých diářích zakroužkovaný také všichni ti, kteří si rezervovali místo na Degustaci francouzských vín, která začne v 18.00 ve Vinném sklepě Moravské banky vín. Ochutnávat a tentokrát i porovnávat se budou vína ze dvou různých oblastí – Côtes du Rhône a Bordeaux.

  Festival francouzského filmu bude probíhat v kině Art od 28. března do 1. dubna. Nabídne rozmanitý výběr filmů, z nichž si vyberou i ti nejnáročnější diváci. Jedná se o deset titulů různých žánrů i rozdílné doby vzniku, za jejichž vznikem stojí ve většině případů velká jména světové kinematografie.

  Kristýna Světlíková

 • You may also like...

  Napsat komentář

  Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

  Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.