Festival Bonjour Brno 2013 začíná!

Levné dárky, best dárky
 • Příchod jara je pro brněnské milovníky kultury každoročně spojen s festivalem Bonjour Brno. Letos oslavíme již podevatenácté tento tradiční svátek francouzské kultury. Po dobu jednoho měsíce, od 3. do 27. dubna, se budeme scházet při rozmanitých tradičních i současných akcích, jako jsou přednášky, debaty, filmové projekce, divadelní a taneční představení, výstavy, gastronomické večery či oblíbený turnaj v pétanque.

  První festivalový týden nabídne dvě zajímavé kulturní události. Na Francouzské alianci bude k vidění výstava pod názvem Hledání Malého prince. Jedná se o přehlídku výtvarných prací studentů Gymnázia T. G. Masaryka ze Zastávky u Brna, jejímž ústředním hrdinou je známá literární postavička Malého prince, kterou Antoine de Saint-Exupéry vytvořil před 70 lety. Výstavu bude možno zhlédnout od 3. do 27. dubna.

  Po úspěchu z minulého ročníku se první dubnový víkend uskuteční v prostorách klubu Fléda jarmark pod názvem Koloniál, který představí originální módu a doplňky nejrůznějších výrobců. Na své si přijdou i příznivci francouzské a středomořské kuchyně a kdo bude chtít, může si třeba nechat zaplést afro copánky. Francouzskou atmosféru dokreslí rozverný zvuk flašinetu manželů Noubelových. Na to všechno se můžete těšit 6. a 7. dubna od 10 do 18 hodin. V sobotu od osmé hodiny odstartuje doprovodný DJs program ve francouzském stylu (vstupné 50 Kč).

  Těšíme se na setkání s vámi u příležitosti 19. ročníku festivalu Bonjour Brno!

  Organizátorem festivalu Bonjour Brno je Alliance Française Brno. Hlavním cílem této české neziskové organizace je šíření francouzské kultury a jazyka v Brně a na jižní Moravě.

  Dita Friáková

 • You may also like...

  Napsat komentář

  Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

  Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.