Festival Prototyp poprvé v Brně! Zažijte nevšední světelnou podívanou!

Levné dárky, best dárky
 • Vesmírná módní přehlídka, světelné instalace, audiovizuální performance a hudební vystoupení pod jednou střechou? To všechno a mnohem víc pro vás chystá festival Prototyp. Cílem festivalu je propojit vědecko-technický svět se světem uměleckým. Světlo je tématem pilotního ročníku, který proběhne v brněnské Richard Adam Gallery v pátek 14. 11. 2014.

  Richard Adam Gallery, kdysi tovární hala, je jedna z největších výstavních ploch v ČR. Dokáže pojmout až 600 návštěvníků na prostoru více než 3 000 m².

  Co Vás čeká? V průběhu večera se můžete těšit na nevšední podívanou, kterou zajistí jak světelné instalace, tak audiovizuální vystoupení pod taktovkou talentovaných umělců. Vrcholem večera bude módní přehlídka, která představí modely ušité z materiálů svítících ve tmě, využívajících odrazivosti světla, či reagujících na různé světelné zdroje.

  Program celého večera bude probíhat v rámci jednotlivých stageí a v každém koutě galerie se bude odehrávat trochu jiný program. Na hlavní stage se vystřídá několik hudebních vystoupení
  a odehraje se zde i módní přehlídka. Na večerní akci budete moci navštívit několik menších workshopů, na kterých si vyzkoušíte pracování se světlem a fotografií, nebo třeba vytvoření vlastního svítícího šperku či doplňku. Nebude chybět světelná chill-out zóna, která bude sloužit jako odpočinkové místo, kde budete moci doplnit potřebné tekutiny, nebo ochutnat alkoholické dortíky od Molecular Mixology svítící ve tmě. Po hlavním programu bude následovat afterparty
  s DJem. Z vybraných autorských děl a instalací se v galerii uspořádá výstava, která bude probíhat od ukončení akce až do konce tohoto roku. A k ní jako doprovodný program můžete navštívit semináře anebo dílny opět se světelnou tematikou.

  A kdo se na vzniku festivalu podílí? Mladí lidé z různých oborů, mezi kterými můžete najít elektrotechnika, právničku, ekonomku, fotografku, biologa a další. Myšlenka Prototypu se zrodila právě na základě tohoto pestrého seskupení osob a oborů. Projekt se snaží podporovat moderní technologie a jejich využití na poli umění. Ale i studenty, kteří to s uplatněním nemají lehké. Celá akce vzniká pod záštitou neziskové organizace Kulturárium a nabízí studentům stáže v tomto projektu. Na Prototypu budou také prezentována díla studentů JAMU, Masarykovy univerzity či FaVU.

  Veronika Rejšková, koordinátorka projektu

  Dominika Vamberská, PR manažerka

  Veronika Hradilová, produkce a grafika

  Klára Vamberská, produkční manažerka

  www.twitter.com/PrototypBrno

  http://blog.prototypbrno.cz

  https://www.facebook.com/Prototypbrno

 • You may also like...

  Napsat komentář

  Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

  Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.