Hasiči se představili na dožínkách

Levné dárky, best dárky
 • Doslova v obležení zájemců byla v sobotu 3. září prezentace hasičů na jihomoravských dožínkách na Mendlově náměstí v Brně.

  Návštěvníkům dožínek profesionální i dobrovolní hasiči představili historickou i současnou zásahovou techniku a také preventivně výchovné programy pro děti i dospělé. Malí návštěvníci si mohli vyzkoušet znalosti i šikovnost při testu vědomostí a plnění drobných úkolů s instruktory programu Výchova děti k požární ochraně a ochraně obyvatelstva podle svého maskota známého jako Hasík. Rodiče dětí zase hasiči seznamovali s dalším preventivním programem HZS Jihomoravského kraje Vaše cesty k bezpečí – Chytré blondýnky radí.

  Obrovský zájem na náměstí vzbuzovala hasičská technika. Mezi moderními zásahovými vozidly hasiči představili například hasicí automobil určený k likvidaci požárů elektrických zařízení. Milovníci technické historie si přišli na své při prohlídce pěti unikátních strojů z 19. a 20. století. Mezi třemi koněspřežnými stříkačkami obdivovali stříkačku z Kanic z roku 1892 a jen o tři roky mladší koněspřežku z Vilémovic pocházející z roku 1895, hasiči z Neslovic v historických uniformách předvedli stříkačku z roku 1904. Historii motorových strojů reprezentovaly stříkačka Praga – Grand z roku 1920 z Bořitova, a stroj AS 20 Austro – Daimler z roku 1927 (o deset let později přestavěný na hasičské vozidlo), který do Brna přivezli hasiči z Lysic.

  por. Mgr. Jaroslav Haid, tiskový mluvčí

  Foto: archiv HZS Jihomoravského kraje

 • You may also like...

  Napsat komentář

  Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

  Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.