Informace DPMB

Levné dárky, best dárky
 • Oprava kolejí na Hybešově a Václavské – v neděli 17. listopadu 2013 od 7:45 hodin do ukončení prací
 • Výluka tramvají na ulici Údolní – v pondělí 18. a úterý 19. listopadu 2013 vždy od 21:00 hodin
 • Oprava železničního přejezdu v Újezdu u Brna – ve středu 20. listopadu 2013 od 8:00 hodin do ukončení prací (předpoklad do 14:00)
 • Výluka tramvají v ulicích Husova a Pekařská – ve středu 20. listopadu 2013 a ve čtvrtek 21. listopadu 2013
 • Oprava kolejí na Hybešově a Václavské

  Z důvodu broušení kolejových objektů na ulicích Hybešově a Václavské bude v neděli 17. listopadu 2013 od 7:45 hodin do ukončení prací (předpoklad do 19 hodin) do 14:30 obousměrně a od 14:30 hod. jen ve směru na Mendlovo náměstí (resp. Poříčí) vyloučena tramvajová doprava v uvedených ulicích.

  Linky 1 a 2 pojedou po dobu výluky v úseku Hlavní nádraží – Mendlovo náměstí (resp. Poříčí) odklonem ulicemi Masarykovou – Joštovou – Husovou – Pekařskou do 14:30 obousměrně a od 14:30 hod. jen ve směru na Mendlovo náměstí resp. Poříčí, čímž vynechají vždy v příslušném směru zastávky Nové sady, Hybešova a Václavská.

  Na odklonové trase obslouží linky 1 a 2 vždy v příslušném směru navíc zastávky Zelný trh, Náměstí Svobody, Česká, Šilingrovo náměstí, Nemocnice u svaté Anny a linka 2 navíc také zastávku Mendlovo náměstí.

  Linka 1 pojede v úsecích Řečkovice – Hlavní nádraží a Mendlovo náměstí – Bystrc, Ečerova podle běžných jízdních řádů platných pro neděle včetně garantovaných nízkopodlažních spojů.

  S ohledem na změny v obězích vozidel jsou na lince 2 změněny také časy garantovaných odjezdů nízkopodlažních vozidel oproti běžnému jízdnímu řádu – viz výlukový jízdní řád:

 • Výluka tramvají na ulici Údolní

  Z důvodů broušení kolejových objektů bude v pondělí 18. a úterý 19. listopadu 2013 vždy od 21:00 hodin do ukončení provozu tramvajových linek vyloučen provoz tramvají na ulici Údolní.

  Linka 4 pojede po dobu výluky pouze v úseku Obřany, Babická – Česká a dále odklonem ulicemi Husovou a Pekařskou na Mendlovo náměstí. V úseku Česká – Mendlovo náměstí obslouží navíc zastávky Šilingrovo náměstí, Nemocnice u svaté Anny a Mendlovo náměstí (nástupní i výstupní zastávka umístěny ve smyčce).

  V úseku Obřany, Babická – Česká pojede linka 4 dle běžných jízdních řádů platných pro pracovní dny včetně garantovaných nízkopodlažních spojů.

  Náhradní doprava ve vyřazeném úseku bude zajištěna mimořádnou autobusovou linkou x4 po trase Česká – Masarykova čtvrť, Náměstí Míru.

  Přestup z a na linku x4 je zajištěn v zastávce Česká, kde autobusy zastaví u obvyklých zastávek linky 4.

 • Oprava železničního přejezdu v Újezdu u Brna

  Z důvodu opravy železničního přejezdu P7185 (u železniční stanice Újezd u Brna) bude tento přejezd ve středu 20. listopadu 2013 od 8:00 hodin do ukončení prací (předpoklad do 14:00) uzavřen pro veškerou dopravu.

  Linka 40 bude po dobu výluky mezi zastávkami Sokolnice, železniční stanice – Újezd u Brna, městský úřad obousměrně odkloněna ulicí Nádraží a do Újezdu u Brna přijede po silnici II/416 od Žatčan. Tím vynechá zastávku Újezd u Brna, Revoluční.

  Vyjma vynechané zastávky pojede linka 40 podle běžných jízdních řádů platných pro pracovní dny včetně garantovaných nízkopodlažních spojů.

 • Výluka tramvají v ulicích Husova a Pekařská

  Z důvodu broušení kolejových objektů v úsecích Úvoz – Šilingrovo náměstí a Nové sady – Šilingrovo náměstí – Joštova bude ve středu 20. listopadu 2013 a ve čtvrtek 21. listopadu 2013 omezena jízda tramvají v dotčených úsecích.

  U tramvajových linek 5 a 6 po oba dny od 20:15 hodin do ukončení provozu tramvajových linek:

  Linka 5 bude ve směru na Českou mezi zastávkami Mendlovo náměstí – Česká odkloněna ulicemi Václavskou, Hybešovou, Nádražní, Masarykovou a Rooseveltovou, čímž v uvedeném směru vynechá zastávky Nemocnice u svaté Anny a Šilingrovo náměstí.

  Na odklonové trase navíc obslouží v uvedeném směru zastávky Václavská, Hybešova, Nové sady, Hlavní nádraží (ústí ulice Masarykovy), Zelný trh a Náměstí Svobody.

  Odjezdy z Mendlova náměstí bude linka 5 konat přibližně o 3 minuty dříve oproti běžnému jízdnímu řádu.

  V úseku Česká – Štefánikova čtvrť ve směru do Štefánikovy čtvrti a po celé trase v opačném směru pojede linka 5 dle běžných jízdních řádů platných pro pracovní dny včetně garantovaných nízkopodlažních spojů.

  Linka 6 bude ve směru na Českou mezi zastávkami Poříčí – Česká odkloněna ulicemi Václavskou, Hybešovou, Nádražní, Masarykovou a Rooseveltovou, čímž v uvedeném směru vynechá zastávky Mendlovo náměstí, Nemocnice u svaté Anny a Šilingrovo náměstí.

  Na odklonové trase navíc obslouží v uvedeném směru zastávky Václavská, Hybešova, Nové sady, Hlavní nádraží (ústí ulice Masarykovy), Zelný trh a Náměstí Svobody.

  V úseku Starý Lískovec, smyčka – Poříčí a Česká – Královo Pole, nádraží ve směru do Králova Pole a po celé trase v opačném směru pojede linka 6 dle běžných jízdních řádů platných pro pracovní dny včetně garantovaných nízkopodlažních spojů.

  Náhradní dopravu ve vyloučeném úseku po oba dva dny zajistí mimořádná autobusová linka x6 vedené jednosměrně po trase Poříčí – Mendlovo náměstí – Nemocnice u svaté Anny – Šilingrovo náměstí – Česká.

  Přestup na linku x6 je zajištěn z linky 6 v zastávce Poříčí (zastávka tramvaje směr Mendlovo náměstí).

  U tramvajové linky 12 pouze ve čtvrtek 21. listopadu 2013 od 18:45 do ukončení provozu:

  Linka 12 bude ve směru na Českou a pouze ve čtvrtek 21. listopadu 2013 mezi zastávkami Hlavní nádraží – Česká odkloněna ulicemi Masarykovou a Rooseveltovou, čímž v uvedeném směru vynechá zastávky Nové sady a Šilingrovo náměstí.

  Na odklonové trase navíc obslouží v uvedeném směru zastávky Zelný trh a náměstí Svobody.

  V úseku Komárov – Hlavní nádraží a Česká – Technologický park ve směru k Technologickému parku a po celé trase v opačném směru pojede linka 12 dle běžných jízdních řádů platných pro pracovní dny včetně garantovaných nízkopodlažních spojů.

 • You may also like...

  Napsat komentář

  Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

  Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.