Jazzové září na terase Besedního domu

Levné dárky, best dárky
 • Po krátké přestávce pokračuje ve druhé půlce září série jazzových koncertů na zahrádce restaurace Hansen v Besedním domě. V pátek 23. září tady od 20 hodin zahraje popjazzové duo Quiet Nice a o týden později v pátek 30. září je na terase vystřídá brněnská kontrabasová legenda Vincenc Kummer.

  Kapela Quiet Nice zaujme melodičností, znalce potěší originalitou improvizací, kolemjdoucí je zase překvapen kolik hudby jde vytvořit v duu. Saxofonista Petri Herzanen si cit pro rytmus a melodii vypiloval působením v kapelách Gulo čar, Radium.nfo, Synergy, Samamba či B Side Band. Klávesista Laďa Čonka zase nabíral hudební zkušenosti v kapelách Funky night, Connection, Upside down nebo Kmeťoband. Quiet Nice dělá čest svému jménu, hraje krásně a nevtíravě.

  Vincenc Kummer se narodil před sedmdesáti lety v Brně, ale své nejlepší roky prožil v Praze, kde spolupracoval s Janem Hammerem, Jiřím Stivínem, Evou Olmerovou, Vlastou Průchovou, Karlem Růžičkou, Emilem Viklickým a mnoha jinými. Významnou kapitolou Vincencova uměleckého fungování bylo i desetileté působení v Orchestru Ladislava Štaidla, se kterým doprovázel Karla Gotta. V roce 1981 odešel do exilu do Švýcarska, kde si vydobyl unikátní příležitost hrát s hvězdami evropského a amerického jazzu. Po pětadvaceti letech úspěšné práce se Vincenc Kummer nedávno vrátil z Zürichu zpět do rodného Brna, kde s nezmenšenou energií kromě kompoziční a aranžérské činnosti spolupracuje s místní jazzovou scénou jako kontrabasista.

  Oba koncerty začínají ve 20 hodin, vstupné je 40 Kč. V případě nepříznivého počasí se koncerty přesouvají do přilehlého foyer Besedního domu.

  Adriana Zámečníková

  Foto: archiv Hansen

  Quiet Nice

  Vincenc Kummer

 • You may also like...

  Napsat komentář

  Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

  Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.