Kdo tu cenu dostane

Levné dárky, best dárky
 • Udílení Ceny Jindřicha Chalupeckého 2012 – tentokrát na Provázku 30. 11. v 19 hodin – Václavu Havlovi na počest

  Merenda, kde se bude jednak vášnivě čekat, kdo to tedy letos vyhraje, jednak Cirkus Havel hrát (úryvky z té verze, co jsme s ní v létě zastavili provoz letecké dopravy v Avignonu), jednak s kapelou Sex Beatles zažívat radost až do noci. K tomu různá překvapení, Jiří Kniha utržený z řetězu a dva obrazy Josefa Čapka ve foyer – vystavené za nejpřísnějších bezpečnostních opatření díky velkorysosti paní Kateřiny s tatínkem.

 • večer uvádí: Ondřej Jiráček
 • hraje: Sex Beatles
 • zvláštní poděkování: Rostislav Koryčánek
 • režie: Vladimír Morávek
 • Cena Jindřicha Chalupeckého

  Prestižní cena udělována každoročně mladým výtvarným umělcům. Kandidáti musí být čeští občané do 35 let. Cena byla založena v roce 1990 z iniciativy Václava Havla, Jiřího Koláře a Theodora Pištěka. Cenu uděluje nezávislá porota. Nazvána je podle českého kritika výtvarného umění a filozofa Jindřicha Chalupeckého. Vítěz získává finanční odměnu 50 tisíc Kč, dále 100 tisíc pro realizaci výstavy a šestitýdenní stipendijní pobyt v New Yorku.

  Celá akce je zároveň vyjádřením podpory Rostislavu Koryčánkovi a spřízněnosti s Domem umění, jehož dosavadní činnost je nám blízká.

  Tímto večer také chceme připomenout připomenout Václava Havla – iniciátora ceny. Divadlo Husa na provázku v jediném českém uvedení předvede francouzskou verzi Cirkus Havel…

  Zcela mimořádná a bezprecedentní je výstava několika obrazů Josefa Čapka. V čapkovské sezoně a u příležitosti udílení Ceny Jindřicha Chalupeckého v prostorách Divadla Husa na provázku jde o pochopitelné a logické spojení. Je nám velkou ctí, že se nám podařilo navázat spojení s lidmi, kteří uchovávají dílo tohoto mimořádného českého malíře – brněnská veřejnost tak má v jednom jediném dni ojedinělou možnost vidět unikátní originály obrazů Josefa Čapka v prostorách divadla.

  Alžběta Nagyová

 • You may also like...

  Napsat komentář

  Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

  Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.