Knihy Dobrovský zopakují akci Knihy bez DPH

Levné dárky, best dárky
 • Síť Knihy Dobrovský se rozhodla navázat na úspěšnou dubnovou kampaň SČKN, do které se zapojili všichni významní hráči českého knižního trhu. Tímto krokem chce poukázat na to, že snížení daně na knihy z původních 15 % na 10 % je spíše symbolické a pro zákazníka téměř nepoznatelné. Akce bude probíhat po celý den ve středu 28. května ve všech 35 knihkupectvích Dobrovský.

  „Pokud chceme zvýšit čtenářskou gramotnost, tak se DPH musí snížit o více než 5 %,“ říká majitel knihkupectví Petr Dobrovský, „v oněch 5 % nevidíme žádný impulz, který by měl zákazníky ke koupi knihy přesvědčit,“ přemítá Petr Dobrovský.

  Kampaň Knihy bez DPH proběhla letos 23. dubna u příležitosti Světového dne knihy a autorských práv. Lidé se hromadně rozhodli využít možnost koupit knihy o 15 % levněji a zaplnili knihkupectví po celé republice. „Tržby se nám v ten den zvýšily v průměru o 300 %. Většina zákazníků pojala nákup symbolicky. Tím se nám potvrdily naše odhady. Týden před akcí Knihy bez DPH jsme měli na naší největší prodejně v Brně na Joštově akci, kdy jsme knihy prodávali s 20% slevou. A ani zdaleka se nedočkala takového ohlasu jako právě Knihy bez DPH,“ hodnotí majitel Knihy Dobrovský.

  Alena Tesařová

 • You may also like...

  Napsat komentář

  Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

  Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.