Koupaliště na Dobrovského otevírá 1. srpna

Levné dárky, best dárky
 • Veřejné koupaliště na ulici Dobrovského otevírá po rozsáhlé rekonstrukci. Veřejnost bude mít možnost poprvé na vlastní kůži vyzkoušet nové bazény v pátek 1. 8. 2014 od 12 hodin. Zahájení provozu koupaliště bude spojeno se Dnem otevřených dveří. Návštěvníci si budou moci prohlédnout celý areál koupaliště, na zvídavé dotazy budou připraveni odpovědět také představitelé jednotlivých provozoven, které sídlí v nově zrekonstruovaném objektu tvořícím zázemí koupaliště.

  Zdarma bude pro veřejnost v tento den nejenom vstup na koupaliště, jehož bazény budou napuštěny a připraveny na první návštěvníky, ale například i přilehlý Fun Park. Nájemce areálu připravuje pestrý program s aktivitami pro děti, malováním na obličej, skákacím hradem, o zábavu se postará také DJ.

 • Jaký je nový „Dobrák“?

  Koupaliště na Dobrovského ulici v Králově Poli bylo vybudováno v akci Z a veřejnost se zde poprvé osvěžila v roce 1961.

  Při rekonstrukci, která odstartovala v únoru tohoto roku, byl akcent kladen na odpočinkovo-rekreační funkci areálu. V rámci této akce byla provedena především generální oprava bazénů a zrekonstruován technologický objekt včetně výměny technologie čištění a úpravy vody a provedeny nově veškeré technologické rozvody k bazénům. Plochy kolem bazénů byly nově vydlážděny, byla provedena revitalizace stávající zeleně a výsadba nové vzrostlé zeleně a položen nový travní koberec.

  Plavecký bazén, který byl již v předchozích sezonách z havarijních důvodů uzavřen, byl zkrácen z neplnohodnotné délky 49,80 m na 40 m. Díky tomu vznikla mezi bazény větší odpočinková plocha pro umístění lehátek. Pod touto plochou vznikla akumulační a retenční nádrž. Byla provedena celková oprava železobetonové konstrukce stěn bazénu a jeho dno bylo vyvýšeno nadbetonováním, takže hloubka v bazénu je 1,2 až 1,6 m. Snížení hloubky bazénu znamená lepší prohřátí vody a její nižší spotřebu, samozřejmě při splnění všech hygienických požadavků.

  Při rekonstrukci plaveckého bazénu bylo pamatováno i na handicapované návštěvníky a bazén je vybaven hydraulickým zvedákem, který jim umožní vstup do vody.

  Stávající rekreační bazén rovněž prošel změnou. Byl rozdělen na tři samostatné bazény a i zde byla vyvýšena dna s ohledem na jejich nový účel. Vzniklo zde brouzdaliště s hloubkou 0,1-0,3 m, bazén pro neplavce hluboký 0,45-0,75 m a bazén pro plavce a dojezd tobogánu, který má hloubku 1,0-1,45 m. U tohoto kombinovaného bazénu byla provedena stavební a technologická příprava pro budoucí instalaci vodních atrakcí. V této fázi rekonstrukce bazénů se však atrakce (tobogán) neinstalovaly.

  Aby bylo vyhověno současným hygienickým předpisům, byly stávající stěnové přepady vody v bazénech nahrazeny přelivnými žlábky. Každý bazén je nově napojen na samostatný okruh pro dávkování přečištěné vody, takže je například v brouzdališti bez obtíží možno zajistit častější výměnu vody v souladu s hygienickými předpisy.

  Nově instalovaný trávník v areálu koupaliště je zavlažován automatickým závlahovým systémem. Voda pro něj je čerpána z retenční nádrže, do které jsou svedeny veškeré dešťové vody. V případě jejího nedostatku bude využita odpadní voda z brodítka.

  Původní nevzhledný plot oddělující travnaté plochy pro ležení od dlážděných ploch kolem bazénů byl odstraněn a nahrazen 3 m širokým dělícím pásem ostrohranného kameniva doplněným vybranými druhy travin. Přístup k bazénům je možný přes nová nerezová brodítka osazená sprchami, z nichž jedno je v bezbariérovém provedení.

  Náklady na rekonstrukci hradila Městská část Brno – Královo Pole z vlastního rozpočtu, jejich výše dosáhla cca 29 milionů korun bez DPH.

  Olga Pelcová

 • You may also like...

  Napsat komentář

  Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

  Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.