Kristián Chalupa: Jiří Hotový jede do světa

Levné dárky, best dárky
 • Novou knihu nakladatelství Jota Jiří Hotový jede do světa společně s Jiřím Hotovým a autorem Kristiánem Chalupou pokřtí ve středu 18. 6. v 19 hodin v Hotelu Amphone známý spisovatel a etnograf Miloslav Stingl (autor předmluvy) a spisovatel Luboš Y. Koláček. V kulturní části prezentace vystoupí herec Mahenovy činohry Vladimír Krátký a skupina Čankišou.

  V publikaci “Jiří Hotový jede do světa” zachytil Kristián Chalupa nevšední zážitky z cest, které Hotový podnikl zejména v době komunismu, ale i po jeho pádu.

  Knihu doprovází fotografie a mapky. Chalupa do publikace zařadil také slovník již méně známých termínů a osob, kupříkladu devizový příslib, celní prohlášení, výjezdní doložka nebo Gustáv Husák. Je tomu tak proto, aby mladší generace měla možnost pochopit, jaké překážky kladl totalitní režim cestování do zahraničí. Kniha vychází u příležitosti 70. narozenin dobrodružného cestovatele a podnikatele Jiřího Hotového, který až doposud navštívil stejný počet, tj. 70 zemí ve všech světadílech světa.

  Rozkrájeli také tyč salámu značky Vysočina, prohlíželi proti světlu sáčky s čajem. Nic takového jsem doposud nezažil. Venku mezitím v mé nepřítomnosti prohlíželi naše auto. Nakonec jsme museli ukázat obsah peněženek. A zde kvůli mé opravdové hlouposti objevili první úlovek. Byla to celá moje výplata ve výši 1500 korun z podniku Rudý říjen Otrokovice, kde jsem tehdy pracoval. Vyzvedl jsem si ji těsně před odjezdem a zapomněl jsem na ni. Peníze, které jsem nepřihlásil, a v zahraničí by mi byly stejně k ničemu, úředník proti potvrzení jednoduše zabavil. (Ukázka z knihy)

  Křest knihy se koná pod záštitou honorární konzulky Laosu Amphone Nammavong Hotový a ve spolupráci s Národním divadlem Brno

 • You may also like...

  Napsat komentář

  Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

  Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.