Lidé svatých zemí Marka Čejky

Levné dárky, best dárky
 • Nakladatelství Barrister & Principal a knihkupectví Academia uspořádaly ve středu 21. listopadu 2012 v Literární kavárně knihkupectví Academia v Brně besedu a autogramiádu Marka Čejky. Autor je odborníkem na oblast Blízkého východu a tentokrát představil svou novou knihu Lidé svatých zemí.

  Foto: Anna Pecková

  Na téma Blízkého východu publikoval knihy Izrael a Palestina (2005), Judaismus a politika v Izraeli (2002, 2009), Encyklopedie blízkovýchodního terorismu (2007), Dějiny moderního Izraele (2010). V současnosti přednáší na vysokých školách a působí v pražském Ústavu mezinárodních vztahů.

  Fotografická kniha Marka Čejky Lidé svatých zemí je průřezem autorových cest – hlavně na Blízký východ – a nabízí náhled do každodenních i méně všedních okamžiků tamních obyvatel, hlavně muslimů a židů. Společným jmenovatelem knihy jsou etno-náboženské komunity viděné skrze objektiv člověka, který se o Blízký východ zajímá nejen z odborné stránky, ale má zároveň postřeh pro detaily a smysl pro humor. Uvidíte tak nejen zajímavé záběry z mešit, synagog, kostelů, ale třeba i pozoruhodné snímky vojáků, krásu blízkovýchodních žen či náhled do soukromí rabínů. Finální podoba knihy vznikala ve spolupráci s naším předním fotografem a fotodokumentaristou Karlem Cudlínem.

 • You may also like...

  Napsat komentář

  Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

  Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.