Líný rodič Tom Hodgkinson dnes přijíždí do Brna!

Levné dárky, best dárky
 • Britský publicista Tom Hodgkinson zavítá v rámci akce Aktivní rodičovství do Brna. V pátek 14. října 2011 v 15 hodin se uskuteční autogramiáda Toma Hodgkinsona, autora bestseleru Líný rodič, v knihkupectví Barvič a Novotný. O den později 15. 10. bude Tom Hodgkinson hlavním hostem konference Aktivní rodičovství na Fakultě sociálních studií Masarykovy univerzity v Brně.

  Tom Hodgkinson (*1968) se proslavil jako redaktor časopisu Idler (Lenoch), který založil se svým kamarádem v roce 1993. Kromě toho také přispíval do prestižních britských novin, zejména do Guardianu, a stál u zrodu firmy dovážející absint do Velké Británie. Své vášni pro lenošení a svobodu zasvětil tři knihy, které se staly bestselery – Jak být líný, Jak být volný a Líný rodič. V současnosti žije na venkově v Devonu se svou přítelkyní a třemi dětmi.

  Nakladatelství JOTA připravuje na konec roku vydání jeho další úspěšné knihy Staré dobré časy!

  Knihy Toma Hodgkinsona

 • Líný rodič
 • Lenošením a nečinností k lepšímu rodičovství

  Převratný a přitom zcela přirozený přístup k výchově dětí. Autor vychází z prosté, ale geniální myšlenky D. H. Lawrence, že nejlepší věc, kterou pro své děti můžeme udělat, je nechat je na pokoji. To samozřejmě neznamená zanedbávat je. Ponechejme jim ale tolik volnosti, aby dokázaly vyrůst v soběstačné, sebejisté, šťastné a svobodné jedince. Přestaňme je cepovat a místo toho rozvíjejme přirozené dětské instinkty tvořivosti a nezávislosti. Prospějeme tím nejenom jim, ale i sobě.

  Líný rodič je skvělá kniha pro kohokoli, kdo je zoufalý z toho, že neví, jak vychovávat své dítě, a kdo hledá dobrou radu a praktické příklady. A především tato kniha ukazuje, že rodičovství může být zábava a ne noční můra.

  pevná vazba s přebalem / 248 stran / běžná cena 248 Kč

 • Jak být líný
 • Nicnedělání je dřina

  Když vás ráno budík vytrhne ze spánku, máte pocit, že byste nejraději zůstali zachumlaní v teplé posteli, četli si knížku, usrkávali šálek kávy a celý den jen tak lenošili? Tom Hodgkinson, zakladatel časopisu Idler (Lenoch), si to nepřeje, on to dělá. Od tohoto milovníka svobody a umění nicnedělání vychází nikoliv jen obyčejná kniha, nýbrž přímo protilátka proti naší prací posedlé kultuře.

  V knize Jak být líný Tom Hodgkinson předkládá učenou a zároveň rozverně podanou obhajobu nového způsobu života, který může praktikovat každý bez výjimky — žít šťastně nicneděláním. Rozebírá celé spektrum otázek, jimiž se moderní lenoch zabývá, jak se pořádně vyspat, kdy to v práci zabalit, jak se těšit ze života — a zároveň rozjímá o dílech takových slavných obhájců těchto ctností, jakými byli Oscar Wilde, Robert Louis Stevenson a Nietzsche, jež všichni přiznali, že svá nejlepší díla napsali v posteli.

  Bestseler Jak být líný udělá dobře všem, kdo mají po krk uspěchaného života dnešní doby a nevědí, jak ubrat plyn.

  pevná vazba s přebalem / 145 x 210 mm / 334 stran / běžná cena 248 Kč

 • Jak být volný
 • Užívejte života naplno

  Už jste někdy těsně po úpěnlivém zvonění budíku dumali nad důvody, proč vlastně chodíte do práce? Napadlo vás na gauči před televizí, proč je většina kultury, kterou se krmíme, plytký brak? Pořád ještě doufáte, že někde existuje lepší, svobodnější a šťastnější způsob jak žít svůj život? Jestli ano, pak pro vás bude knížka Jak být volný tím pravým návodem.

  Tom Hodgkinson vás vezme na inspirativní cestu směrem k opravdové svobodě a štěstí. Naučí vás, jak se zbavit neuróz a stresu, zbytečné byrokracie, dluhů, vlád a domácích prací, naříkání, bolesti, chudoby, ošklivosti, války i odpadu, a tím výčet zdaleka nekončí!

  pevná vazba s přebalem / 145 x 210 mm / 334 stran / běžná cena 248 Kč

  Petra Samsonová

  Tom Hodgkinson (foto: Chris Floyd)

 • You may also like...

  Napsat komentář

  Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

  Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.