Mendelovo muzeum v červenci a srpnu 2011

Levné dárky, best dárky
 • Mendelovo muzeum o prázdninách nabízí svým návštěvníkům čtyři výstavy. V červnu bude zahájena výstava fotografií Jiřího Šiguta – Záznamy, od července bude přístupna výstava tisků pergamenových rukopisů Napsané zůstává / Litera scripta manet / The written word endures a třetí výstava nazvaná Segregace a kombinace nabídne od konce srpna malířská plátna tří studentů výtvarné výchovy. Do konce září pokračuje výstava fotografií jižní Moravy – Krajem čapích hnízd.

  Výstavy

 • Jiří Šigut – Záznamy

  22. 6. 2011–21. 8. 2011

  Kurátor výstavy: Radek Horáček

  Fascinován těsným dotekem řádu a náhody, stal se Jiří Šigut klasikem konceptuálních přístupů v české fotografii. Nechal samu přírodu, aby v citlivém povrchu fotografických papírů zaznamenávala stopy svých procesů. Vznikly tak fragmentární záznamy dění, které je neměnné a zároveň neopakovatelné a úzce souvisí i s principy naší vlastní existence.

 • Segregace a kombinace

  Vernisáž: 23. 8. 2011 v 18 hodin

  24. 8. 2011–11. 9. 2011

  Autoři výstavy: Barbora Jeřábková, Jiří Kaman, Jana Nedomová

  Kurátor výstavy: Radek Horáček

  Citlivé dotýkání se malířského plátna. Tři současní studenti Katedry výtvarné výchovy Pedagogické fakulty Masarykovy univerzity pracují s náznaky skrytými v lapidárních gestech a strukturách, s objektivní bílo-čerností i výrazem barev. Vzniká tak celek, který komunikuje nejen na vnitřních osách, ale také s duchem prostor, pro které vznikl.

 • Krajem čapích hnízd

  20. 5. 2011–30. 9. 2011

  Venkovní galerie Mendelova muzea MU

  Autoři výstavy: Josef Ptáček a Oldřich Mikulica

  Výstava autorů Josefa Ptáčka a Oldřicha Mikulici ukazuje na fotografiích naši krásnou jižní Moravu. Kout republiky, který svoje krásy neskrývá, ale hrdě vystavuje. Přijďte se navnadit na výlet a zároveň se pokochat úžasnými pohledy, ale i detaily na faunu a floru. Výstava je umístěna v zahradě opatství na Starém Brně.

 • Napsané zůstává / Litera scripta manet / The written word endures

  červenec – říjen 2011

  Univerzitní kampus Bohunice, Kamenice 5

  Autoři výstavy: Antonín Krejčíř a Mendelovo muzeum MU

  Výstava ukázek tisků zajímavých stran pergamenových rukopisů, ze kterých jsou realizovány makety – faksimile. Mezi vybranými díly jsou: Antifonář Elišky Rejčky, Žaltář Elišky Rejčky, Boskovická bible a Codex Gigas.

  Daniela Vránová

 • You may also like...

  Napsat komentář

  Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

  Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.