Na Brněnsku proběhnou tradiční Dny pasivních domů

Levné dárky, best dárky
 • Desítky energeticky úsporných domů po celé České republice se o víkendu 11.–13. listopadu otevřou návštěvníkům Dnů pasivních domů. Tradičně nebudou chybět ani domy z Brněnska. Již osmý ročník mezinárodní akce pořádá Centrum pasivního domu.

  Především rostoucí ceny energií a zájem o energeticky úsporné bydlení stojí za rostoucí popularitou nízkoenergetických a pasivních domů. Vyjít vstříc tomuto trendu se snaží i brněnské Centrum pasivního domu, které stejně jako v minulých letech pořádá Dny pasivních domů. Na jediný víkend v roce se tak v polovině listopadu otevře přes padesát pasivních domů v celé republice včetně známé Sluneční ulice v Hradčanech u Tišnova. V Brně bude možné navštívit energeticky šetrné domy v Kohoutovicích nebo v Bystrci, v nejbližším okolí Brna pak například v Habrovanech u Rousínova.

  „Zájemci o úsporné bydlení mohou díky tomu získat nejen potřebné technické informace, ale i praktické rady přímo od majitelů pasivních domů. Prohlídky v jednotlivých dnech kromě jiného doplní i semináře a workshopy,“ říká Kateřina Tydlačková z pořádajícího Centra pasivního domu.

  Novinkou pro letošní ročník jsou také dvě organizované exkurze z Prahy a Brna, které návštěvníkům umožní bezproblémovou prohlídku včetně odborného komentáře. Všichni zájemci o tematiku úsporného bydlení se navíc mohou zúčastnit doprovodných soutěží o víkendovou dovolenou v ukázkových pasivních domech od Českého ráje až po Bílé Karpaty. Kompletní program a seznam domů, které se letos do Dnů pasivních domů zapojí, naleznete na internetové adrese www.pasivnidomy.cz.

 • O Centru pasivního domu

  Centrum pasivního domu je neziskovým sdružením, které vzniklo za účelem podpory a propagace standardu pasivního domu a zajištění kvality pasivních domů. Členy sdružení jsou architekti, projektanti, stavební firmy, výrobci stavebních materiálů a prvků, a všichni ostatní odborníci se zájmem o pasivní domy.

  Sdružení koordinuje celostátní Síť center pasivního domu, která pořádá semináře a poskytuje veřejnosti bezplatné poradenství. Projekt je spolufinancován ze SFŽP a MŽP.

  Kateřina Tydlačková

 • You may also like...

  Napsat komentář

  Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

  Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.