Nadace Veronica rozdělí 330 tisíc korun z programu Společně pro Brno

Levné dárky, best dárky
 • Do 1. 2. 2012 je možné zasílat na Nadaci Veronica žádosti o grant z programu Společně pro Brno. Cílem tohoto programu je zvyšování sounáležitosti lidí s místy, kde žijí, povzbuzení k jejich vlastní aktivitě a zájmu o okolní prostředí, posilování komunitních vztahů zapojováním veřejnosti, zvyšování kvality životního prostředí a rozvoj společenského a kulturního života. Fond je tvořený výtěžkem z obchodů Nadace Veronica na Pekařské 38 a Svážné 16, které prodávají pěkné darované věci za příjemné ceny. Rozděleno bude cca 330 tisíc korun.

  V letošním roce Nadace Veronica již počtvrté rozdělí peníze z fondu Společně pro Brno, který je tvořený výtěžkem z nadačních obchodů na Pekařské 38 a Svážné 16. Obchody Nadace Veronica fungují na principu tzv. charity shopů v západní Evropě. Prodávají darované věci (například oblečení, šperky, kabelky, knihy, keramiku a jiné), které už jejich dárci nepotřebují, ale které jsou ještě natolik pěkné, aby si je rád koupil někdo jiný. Nadace tak zároveň pomáhá vracet věci zpátky do života a podporuje i šetrnější vztah k přírodě a životnímu prostředí.

  V minulých letech bylo z programu Společně pro Brno podpořeno více jak 60 projektů. Např. stromy na školních zahradách díky nám vysázeli rodiče dětí z MŠ Adélka, žáci ze ZŠ Gajdošova, studenti z Gymnázia v Řečkovicích, stromy vysázelo i sdružení občané pro Medlánky a další. Obnoven byl sad oskeruší v Nebovidech u Brna a sdružení Rezekvítek opravilo terénní výukové trasy na Hádech. Podpořeno bylo i vydání knihy o brněnském disentu nebo vzdělávací akce pro dobrovolníky, kteří pracují s dětmi a ohroženými rodinami.

  Jasna Flamiková, ředitelka Nadace Veronica

  „Říkám, že dáváme granty lidem, kteří malé peníze dovedou využít jako velké. I přesto, že se nejedná o velké částky (5—20 tisíc korun), dovedou často nastartovat velký dobrovolnický potenciál, který přináší mnohem větší zrealizovanou hodnotu.“

 • You may also like...

  Napsat komentář

  Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

  Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.