Nadstavba budovy Diecezní charity na třídě Kpt. Jaroše 7

Levné dárky, best dárky
 • V současné době je realizována nastavba budovy Diecezní charity na třídě Kpt. Jaroše 7. Po dokončení by měla mít budova výšku sedmi pater, jak je uvedeno ve stavebním povolení. Protože byla povolena nastavba nových dvou pater na starší dům s vysokými stropy, bude skutečná výška stavby odpovídat prakticky devítipatrové budově se standardní výškou stropů. Budova se stane nejvyšší stavbou v okolí. Dojde k výraznému a nevratnému zásahu do výškového reliéfu této části města a zasáhne do vzhledu třídy Kpt. Jaroše.

  Už nyní, před dostavbou posledního podlaží, je překročena výšková čára okolních budov. Po dostavbě, při níž investor zhodnotí svůj objekt o dvě nová podlaží, však zároveň dojde ke snížení hodnoty bytů v okolních domech a k výraznému a zároveň nevratnému zásahu do vzhledu této části města.

  Miroslav Fiurášek

 • You may also like...

  2 Responses

  1. martin napsal:

   A tomu se jako nedá nějak zabránít? Nebo oni to neví, co tím způsobí?

  2. Zora Pavlíková, Brno napsal:

   Jako jeden z vlastníků sousední budovy mohu potvrdit, že realizovaná stavba je v rozporu se stávajícími normami a předpisy, kdy nebyl brán zřetel na funkčnost (odtah splodin) komínů spousedních objektů vzhledem k poměru výšky realizované nadstavby budovy a okolních budov . Bohužel pod nekvalitní projektovou dokumentaci, předloženou Diecézní charitou, se podepsala pí. Kyliánová, jako vedoucí stavebního odb. ÚMČ Brno-střed, která odmítá veškerou odpovědnost a k celé věci se staví s nezájmem. Stejně jako Diecézní charita, která se odvolává na stavební úřad, odbor památkové péče MMB a odbor životního prostředí MMB. Takže v konečné fázi jsou na vině vlastníci okolních budov, kteří si zkrátka nezajistili nádstabami vyšší budovy.

  Napsat komentář

  Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

  Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.