Nedělní odpolední program zakončí Japonské dny

Levné dárky, best dárky
 • Dva týdny měli návštěvníci brněnské Olympie možnost projít se skutečnými japonskými zahradami nebo si prohlédnout fotografie z každodenního života Japonska. Již tuto neděli 23. září od 14 hodin Japonské dny slavnostně zakončí speciální odpolední program. Na místě si bude možné užít nejen tradiční taneční a divadelní vystoupení, ale také kaligrafickou dílnu nebo ochutnávku sushi.

  Milovníci exotických dálek z Brna a okolí budou mít tuto neděli poslední možnost nahlédnout zblízka do japonské historie. Speciální odpolední program totiž ukončí první ročník Japonských dnů, které ve spolupráci s Česko-japonskou společností pořádala Olympia Brno.

  Od 14 hodin se v prostorách obchodního centra představí divákům japonské tance s rekvizitami v podobě vějířů, paraplat nebo květin. Netradiční zážitek z japonského divadla pak návštěvníkům nabídne brněnské Malé divadlo kjógenu. To již více než deset let uvádí na českých jevištích tradiční japonské frašky kjógen. Soubor původně vznikl z iniciativy českého režiséra Huberta Krejčího a japonského mistra Šigejamy Šimeho, který je mimo jiné laureátem ceny za kulturní přínos prefektuře Kjóto. „Divadelní frašky kjógen mají v Japonsku téměř sedmisetletou tradici a na mnoha místech se hrají i dnes. To, že se jim někdo věnuje i mimo Japonsko, je světové unikum,“ říká marketingový manažer centra Leoš Pajer.

  Historický nádech bude mít i adrenalinová samurajská show, která divákům přiblíží středověké válečnictví. Nepůjde přitom jen o znalost tasení japonského meče, tzv. katany, ale i náročného sekání v čistých tazích. To vzdáleně připomíná umění kaligrafie, které bude možné si rovněž vyzkoušet pod vedením zkušené japonské lektorky Yoko. „Aby byl zážitek z Japonska kompletní, nemůže samozřejmě chybět ani ochutnávka tradičního sushi. Kuchaři také navíc návštěvníky naučí, jak si mohou sushi připravit sami doma,“ dodává Pajer. Stejně jako v minulých dvou týdnech si bude možné projít také živé ukázky japonských Zenových zahrad a výstavu fotografií Jana Dientsbiera z japonského města Takasaki.

 • O Olympia Brno

  Olympia Brno je s rozlohou 110 000 m² a 220 obchody největším obchodním centrem na Moravě. Díky své strategické poloze na jižním okraji Brna je snadno dostupné z dálnice D1 i D2. Svou nabídkou obchodů se specializuje především na módu, zastoupeny zde jsou mj. značky Tommy Hilfiger, Lindex, Lacoste, Marks and Spenser, Guess, H&M a další. Za dostavbu v roce 2009 získalo centrum první cenu v prestižní soutěži Best of Realty.

  Leoš Pajer

 • You may also like...

  Napsat komentář

  Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

  Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.