Nejdelší kuchyně v Česku vyroste před brněnskou IKEA

Levné dárky, best dárky
 • Kde: Obchodní dům IKEA Brno, AVION Shoppipng park, Skandinávská 126/4, Dolní Heršpice

 • Kdy: 1. září 2010 od 15 do 18 hodin
 • Na co se můžete těšit: Výstavba kuchyně dlouhé více než 100 metrů z kuchyňských dílů o délce 240 centimetrů proběhne za účasti agentury Dobrý den, která po změření vyhlásí splnění nového českého rekordu.
 • Nákup kuchyně: Zájemci si mohou díl z nejdelší kuchyně zakoupit a odvézt domů. Kuchyňské díly budou prodávány se 70% slevou, a to za cenu 2 490 Kč. Informace o registraci ke koupi .

  Před brněnským obchodním domem IKEA bude postavena nejdelší kuchyně v České republice. Pokus sestavit kuchyni dlouhou více než 100 metrů se uskuteční dne 1. září 2010 na parkovišti před hlavním vchodem. Rekord bude na místě změřen a zapsán do České databanky rekordů. Následně budou jednotlivé díly kuchyně prodány a výtěžek připadne nadaci Křižovatka.

  Dosud nejdelší kuchyni v České republice bude tvořit téměř padesát kuchyňských dílů o délce 240 centimetrů. Na celý průběh výstavby bude dohlížet komisař agentury Dobrý den, který kuchyni změří a rozhodne o platnosti rekordu. Pokud půjde vše podle plánu, spatří návštěvníci centra nejdelší kuchyňskou linku smontovanou již v 18 hodin.

  „Věřím, že nás přijde veřejnost podpořit, určitě se bude na co dívat. Do akce budou zapojeni všichni naši zaměstnanci, což však v žádném případě neovlivní samotný provoz našeho obchodního domu během dne. Montovat se bude kuchyňská linka se všemi doplňky, samozřejmě bez spotřebičů a horních skříněk, které by nebylo kam umístit,“ sdělila Dagmar Juřičková z brněnského obchodního domu IKEA. „Rekord nejdelší kuchyně zatím není v České republice evidován, pokus společnosti IKEA tedy bude ustanovující,“ potvrdila Hana Votavová, správce České databanky rekordů a kuriozit.

  Nejdelší kuchyně bude bezprostředně po zápisu do České databanky rekordů přímo před brněnskou IKEA prodána. Předem registrovaní zájemci si budou moci jednotlivé díly z rekordní kuchyně sami rozebrat a s výraznou slevou odkoupit za 2 490 korun.

 • Výtěžek z prodeje bude věnován nadaci Křižovatka

  „Peníze, které budou prodejem nejdelší kuchyně získány, věnujeme na pořízení přístrojů, jež monitorují zástavu dechu způsobenou poruchou centrální nervové soustavy. Monitory pomáhají předejít syndromu náhlého úmrtí kojenců,“ uvedl Vlastimil Novotný, člen správní rady nadace Křižovatka. „Zakoupené přístroje poté předáme společně s představiteli společnosti IKEA ve vybrané nemocnici,“ doplnil Novotný.

 • O společnosti IKEA Group

  Obchodní domy IKEA najdete ve více jak 44 zemích světa. Většina z nich patří do IKEA Group (držitel licence). V IKEA Group jsou sdruženy všechny provozní jednotky IKEA – skupina průmyslových společností Swedwood, divize odpovědná za distribuci a skladování a dále společnosti, které vlastní obchodní domy IKEA v nejrůznějších zemích celého světa.

  Dagmar Juřičková, Local marketing a Markéta Spurná, PR manager

 • You may also like...

  Napsat komentář

  Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

  Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.