Nová brněnská Galerie Pekařská otevírá výstavou soch Patrika Vlčka

Levné dárky, best dárky
 • Vernisáží výstavy Patrik Vlček: Sochy se dne 23. 1. 2013 otevřela široké veřejnosti nová brněnská výstavní galerie Galerie Pekařská. Výstava soch Patrika Vlčka potrvá do 22. 3. 2013. Autorem komentovaná prohlídka je připravena na 14. 3. 2013 ve 14:00 hod.

  Fotoreportáž z vernisáže: Anna Pecková

  Galerie se nachází ve vnitřním bloku secesního činžovního domu na ulici Pekařská 52 v centru Brna. Prostory galerie prošly pečlivou rekonstrukcí, při níž bylo dbáno na původní charakter stavby, která je od roku 1958 zapsána na seznamu památkově chráněných budov. GALERIE PEKAŘSKÁ je výstavní galerie zaměřená na současné umění, je otevřena jakékoli formě vizuálního uměleckého vyjádření a jejím cílem je vytvořit živý prostor k dispozici umělcům a širokému publiku.

  Pro svoji první oficiální výstavu galerie oslovila akademického sochaře Patrika Vlčka, který výstavu pojal jako průřez svojí dosavadní tvorbou, jako návrat ke kořenům. Celek vystavovaných děl, mezi něž patří např. dřevěné trůny Adam a Eva (1997), dvousoší Král a Královna (2002), Zvoník a Zvonice (1994) či přenosný soukromý chrám Úl (1997) autor pojmenoval Království v nás. O pronesení úvodního slova na vernisáži autor požádal svého přítele Petra Čermáčka, který tvorbu Patrika Vlčka popsal krásnými, poetickými slovy: „Hledání a vytváření místa v přelidněném světě, místa, kde lze spočinout, kde se lze v tichu zastavit, rozhlédnout, souznít s okolním prostorem i s plynutím času… To se mi zdá být vnitřním motivem Patrikových soch. Nejsou to sochy na sokl, na polici, jsou to sochy–místa, sochy–stavby, sochy–bytosti…“

  Klára Talášková

 • You may also like...

  Napsat komentář

  Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

  Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.