Noví hasiči složí slib na Špilberku

Levné dárky, best dárky
 • Přes 70 nových příslušníků Hasičského záchranného sboru Jihomoravského kraje v sobotu 22. října složí služební slib na hradě Špilberku v Brně.

  Druhé hradní nádvoří na Špilberku bude v sobotu dopoledne dějištěm slavnostního shromáždění, v jehož úvodu z rukou představitelů HZS ČR a Jihomoravského kraje převezme 16 profesionálních hasičů medaile HZS ČR Za věrnost II. a III. stupně.

  O udělení medailí u příležitosti státního svátku vzniku samostatného Československého státu rozhodl generální ředitel HZS ČR genmjr. Miroslav Štěpán. Medaile HZS ČR Za věrnost II. stupně a medaile Za věrnost III. stupně se udělují příslušníkům HZS ČR za dosahování velmi dobrých výsledků ve služební činnosti ve spojení s dobou trvání pracovního nebo služebního poměru v délce nejméně 20 a 10 let.

  Služebním slibem, který se v historickém prostředí hradu Špilberk uskuteční poprvé, svou příslušnost a sounáležitost k Hasičskému záchrannému sboru stvrdí noví hasiči ze všech územních odborů i krajského ředitelství. Ve služebním slibu se noví příslušníci HZS mimo jiné veřejně zaváží, že při výkonu služby budou důsledně dodržovat všechny právní a služební předpisy, plnit rozkazy svých nadřízených a svým jednáním a chováním vždy dbát na dobrou pověst bezpečnostního sboru. Složením slibu současně prohlásí, že při ochraně zájmů České republiky nebudou váhat nasadit i vlastní život.

  Slavnostní shromáždění, které v sobotu 22. října na druhém hradním nádvoří Špilberku začíná v 10 hodin, je veřejně přístupné a spolu s hasiči a čestnými hosty se ho zúčastní také příbuzní a blízcí vyznamenaných a slibujících příslušníků HZS JmK.

  Jaroslav Haid, tiskový mluvčí HZS Jihomoravského kraje

 • You may also like...

  Napsat komentář

  Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

  Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.