Obrazy přívětivé krajiny Heleny Puchýřové

Levné dárky, best dárky
 • Malířka Helena Puchýřová vystavuje své obrazy od 15. 1. do 28. 2. 2014 v Palace Hlinky. Vernisáž výstavy nazvané Obrazy přívětivé krajiny zahájila Zuzana Ledererová-Protivová. S cimbálem Broňky Schoříkové vystoupil Jiří Helán.

  Foto: Anna Pecková

  Výstava bude přístupná v pracovní dny v 9 – 17 hod. (v pátek do 15 hodin).

  Helena Puchýřová (1946) se narodila v Novém Městě na Moravě. Vystudovala přírodovědeckou fakultu Masarykovy university v Brně, obor matematika deskriptivní geometrie a v tomto oboru získala titul RNDr. Jako pedagog působila nejdéle (téměř 30 let) na Stavební fakultě VUT v Brně, kde se postupně s rozvojem výpočetní techniky věnovala také matematické informatice a počítačovým aplikacím. V tomto oboru získala hodnost kandidáta věd (CSc.). Pod vedením svého otce, akademického malíře Bohumila Puchýře, se věnovala krajinomalbě jako své zájmové činnosti. Své obrazy, převážně krajinomalby, vystavuje od roku 1986. Výčet jejích samostatných výstav by přesáhl stovku, pravidelně vystavuje v tuzemsku i v zahraničí.

  V prosinci 2014 si výstavou v Palace Hlinky připomeneme, že uplyne 100 let ode dne, kdy se v Novém Městě na Moravě narodil akademický malíř Bohumil Puchýř (9. 12. 1914 – 6. 10. 1985).

 • You may also like...

  Napsat komentář

  Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

  Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.