Obrazy z cest: nová setkání a zážitky provoněné kávou

Levné dárky, best dárky
 • Výstava Obrazy z cest představuje průřez pětiletou fotografickou a publikační tvorbou Dušana Procházky, zakladatele cestovatelského klubu a organizátora mnohých výstav nadšených fotografů. Slavnostní zahájení proběhne 12. března v 16 hodin v galerii Plamínek na Radlase a výstava bude pokračovat do 5. dubna. Během zahájení bude hovořit sám autor o svých cestách, výstavách, knihách a fotografiích. Dušan Procházka také pokřtí svou poslední knihu Povídky z ostrovů a pobřeží paní Evropy, z které jednu z povídek přednese Romana Ravin.

  V galerii Plamínek na Radlase bude k vidění 75 fotoobrazů Dušana Procházky v sedmi souborech rozdělených dle tematických celků, jako například Zapomenuté přístavy a nebo Ostrovy kolem Evropy.

  „V roce 2002 v Americe jsem Jadranu Šetlíkovi pomáhal s výstavou na Queen Mary 1. Říkal jsem si tehdy, že až budu velkej, budu něco podobného dělat taky. Proto zvu na výstavu všechny, kdo mají rádi povídání, cestování, fotografují a chtějí se seznámit se zajímavými lidmi,” říká Dušan Procházka. Právě tímto jsou jeho výstavy a projekty výjimečné: vytváří ostatním příležitosti k prezentaci a navázání zajímavých kontaktů.

  Jídlo, povídání si, pití a cestování je společné všem lidem. Proto ani na této akci nebude chybět něco jedinečného. Tentokrát jsou to ochutnávky kávy nové zakázkové pražírny Gill’s Caffee.

  „Káva k tomuto večeru rozhodně patří,” říká Procházka. „Jednak panu Gilánikovi, zakladateli Gill’s Coffee, velice fandím, protože je jedním z mála, který se snaží vrátit do Česka luxusní kávy pražené tradičním způsobem. A navíc v každé mé knize se objevuje věta, že jsem seděl v kavárně u svého espressa,” usmívá se Dušan Procházka. Kávu bude připravovat profesionální barista Jan Špalek, mladý nadšenec a vítěz soutěže Krombarista, který momentálně pracuje v brněnských kavárnách Minor, Spolek a Fara.

  Dušan Procházka a jeho klub cestovatelů každoročně pořádá kolem 12 akcí, jako například výstavu fotoobrazů na brněnském letišti pod názvem Kde se létá vzhůru nebo menší akce nazvané Apendixy, cestovatelské večery v hotelovém centru Noem Arch a gastrovečery v salonku restaurace Varna. Nejvýznamnějším projektem tohoto roku bude 5. ročník výstavy Kde se létá vzhůru pod záštitou hejtmana Jihomoravského kraje JUDr. Michala Haška, která se koná od 1. června do 30. září tohoto roku.

  Kamila Bezděková

  Foto: Dušan Procházka a archiv pořadatelů

 • You may also like...

  Napsat komentář

  Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

  Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.