Odhalení památníku zesnulým hasičům

Levné dárky, best dárky
 • Včera v podvečer byl slavnostně odhalen památník hasičům, jenž zemřeli při výkonu služby 8. 1. 2002 v požárem zasaženém kasinu v Brně na Nádražní ulici. Kapitán David Kožuský a poručík Jaroslav Gargula zemřeli společně s jedním ze zaměstnanců hořícího kasina, kterého se oba hasiči vydali do zcela zakouřeného prostoru herny hledat. To se jim podařilo. Ven se však již nedostal nikdo z nich. V objektu totiž došlo k vzplanutí nahromaděných zplodin hoření.

  Oba hasiči byli in memoriam vyznamenáni medailí HZS ČR Za statečnost a Cenou Jihomoravského kraje.

  Po jedenácti letech tak mohl syn Davida Kožuského odhalit v místě tragické události památník, který bude důstojně připomínat smutné události onoho večera. Současně bude vhodným místem, kam každoročně hasiči a rodinní příslušníci v den tragédie budou moci položit věnec a vzpomenout na své kamarády, kolegy a příbuzné.

  Památník v realizaci sochaře Adama Krhánka je umístěn v přízemí nově otevřeného nákupního centra a má podobu hranolu z černého plechu, ve kterém jsou dva stíny představující dvě chybějící postavy hasičů v životní velikosti. Vznikl za finanční podpory Jihomoravského kraje, statutárního města Brna, Nadace ČEZ, společnosti IFM Group a Odborového svazu hasičů.

  Odhalení památníku se účastnil hejtman Jihomoravského kraje Michal Hašek, primátor statutárního města Brna Roman Onderka, čelní představitelé Hasičského záchranného sboru České republiky, představitelé zmíněných sponzorských společností a především rodiny obou zesnulých hasičů.

  Všechny na úvod přivítal ředitel Hasičského záchranného sboru Jihomoravského kraje Jiří Pelikán.

  por. Mgr. Jaroslav Mikoška, tiskový mluvčí HZS JMK

  Foto: internetový portál Požáry.cz

 • You may also like...

  Napsat komentář

  Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

  Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.