Pálení čarodějnic je možné hlásit na internetu

Levné dárky, best dárky
 • HZS Jihomoravského kraje doporučuje pořadatelům „pálení čarodějnic“, aby plánované zapalování ohňů ohlásili operačnímu a informačnímu středisku HZS JmK.

  K hlášení mohou pořadatelé těchto akcí využít aplikaci Pálení klestí na webových stránkách HZS JmK. Do připraveného formuláře stačí dopsat datum, čas, přesné místo akce a jméno odpovědné osoby s číslem telefonu, do rubriky „upřesnění místa pálení“ lze vypsat, že se jedná o „pálení čarodějnic“.

  Povinnost hlásit hasičům každé spalování hořlavých látek na veřejném prostranství, tedy i zapalování „čarodějnických“ ohňů, zákon ukládá podnikajícím právnickým a fyzickým osobám. Ohlášením ostatních filipojakubských ohňů s telefonním číslem, na kterém si operační důstojník hasičů může ověřit, že se jedná o oheň pod kontrolou, lze předejít zbytečným výjezdům požárních jednotek.

  Vzhledem k suchému a větrnému počasí posledních dnů a týdnů HZS JmK pořadatele „pálení čarodějnic“ upozorňuje, aby ke každé hranici zajistili požární dozor, nejlépe místní jednotky dobrovolných hasičů. V blízkosti hranice by vždy měli mít jednoduché hasební prostředky (voda, kbelíky s pískem, lopaty na udušení ohně), a pokud se oheň vymkne kontrole, je to nutné neprodleně ohlásit hasičům na tísňové linky 150 nebo 112. Pořadatelé těchto ohňů by si také měli předem ověřit, zdali zapalování hranic neupravuje či neomezuje místní vyhláška.

  Jaroslav Haid, tiskový mluvčí HZS Jihomoravského kraje

 • You may also like...

  Napsat komentář

  Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

  Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.